Mindfulness dla dzieci. Pomóż swojemu dziecku osiągnąć spokój i zadowolenie od śniadania do dobranocki

Nauka uważności

Ta książka to poradniko-przewodnik po mindfulness dla całej rodziny.

Jest skierowany do rodziców chcących pomóc dzieciom osiągnąć spokój i uważniej żyć, ale porady autorki i zaproponowane przez nią ćwiczenia spokojnie może praktykować cała rodzina. A nawet powinna 🙂

 

Autorka wyjaśnia, czym jest mindfulness i obala najpowszechniejsze mity z nim związane. Wyjaśnia, że uważność to nasza naturalna i wrodzona umiejętność, ale często o niej zapominamy, ponieważ każdego dnia jesteśmy narażeni na wiele innych bodźców. 

W książce znajdziemy wiele różnych ćwiczeń stworzonych przez autorkę. Większość z nich zajmuje chwilkę i można je wykonać w każdym miejscu.

‘Balonowe oddychanie’ pomaga się skupić i uspokoić. Wyobrażamy sobie, że mamy w brzuchu mały balonik, który wypełniamy każdym wdechem i opróżniamy każdym wydechem.

‘Jedz jak naukowiec’ uczy doceniać jedzenie i buduje nawyki żywieniowe, a polega na potraktowaniu pokarmu jak przedmiotu badań laboratoryjnych. 

‘Ninja życzliwości’ zachęca do zrobienia dobrego uczynku. Trzeba je wykonywać potajemnie i nikomu o nich nie mówić. 

 

Książka jest pełna porad i ćwiczeń, które poprawią koncentrację u dzieci, nauczą je wyciszania i uspokajania umysłu. Pomogą im uważniej żyć.

Odpowiednią grupą wiekową są dzieci w wieku 4-11 lat, ale moim zdaniem to ćwiczenia dla całej rodziny.

 

Jeśli szukacie ciekawie napisanego i pełnego rzetelnej wiedzy i ćwiczeń poradnik o mindfulness to polecam Mindfulness dla dzieci 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Uz Afzal

Ilustracje: Sarah Wilkins

Liczba stron: 176

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Studio Koloru


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *