Moc uczuć. Radość

Nasze małe radości

Bardzo lubię książki o emocji i cieszę się z każdej nowej serii. Autorką tej jest psycholożka i psychoterapeutka, autorka wielu książek dla dorosłych.

Na potrzeby serii Moc uczuć stworzyła swoje alter ego, rudowłosą Kasię. Kasia pokaże dzieciom różne emocje, spróbuje oswoić je z nimi i pomoże im je zrozumieć.

 

Na początek dostaliśmy dwie części, o radości i wstydzie, ale pewnie będzie ich więcej 🙂 Jako pierwszą poznałam Moc uczuć. Radość.

 

Kasia wstała radosna i pełna energii, nie mogła doczekać się pójścia do przedszkola. Dziś długo wyczekiwany przez nią ‘Dzień latawca’.

Gdy już prawie wychodzili, przyszła do niej zapłakana Zosia, jej przyjaciółka, i jej mamą. Okazało się, że pies dziewczynki, Frędzel, gdzieś zniknął.

Kasia od razu zrobiła się smutna i bardzo współczuła koleżance. Na szczęście pies się odnalazł i dzieci mogły cieszyć się z puszczania własnoręcznie zrobionych latawców.

 

 

Książka za pomocą prostej historii pokazuje, jak wspaniałym uczuciem jest radość, jak wiele rzeczy sprawia, że ją odczuwamy i jak można zarazić nią wszystkich wokoło.

 

Kasia czuje radość, gdy dzień jest słoneczny i je ulubione naleśniki, to niby małe rzeczy, ale dla niej o dużym znaczeniu.

Każdy ma takie swoje małe radości, dzięki którym świat jest piękniejszy. 

 

To książka o cieszeniu się z życia, kolorowa, ładnie zilustrowana i pełna pozytywnej energii. Uwrażliwia i uczy empatii. 

 

Polecam. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Katarzyna Miller

Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska

Liczba stron: 32

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Dwukropek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *