Mój dom

Moje miejsce

Przygody Archibalda to jedne z najpiękniejszych książek dla dzieci. Bardzo Wam polecam wszystkie części. Poznaliśmy już rodziców, siostrę i przyjaciela chłopca. W najnowszej części opowiada nam o swoim domu.

 

Gdy był mały, dom wydawał mu się ogromny. Teraz czasem jest mu w nim ciasno, a czasem się w nim złości. Lubi, gdy odwiedzają go inni, ale wspaniale też jest, gdy może być w nim tylko z najbliższymi.

W swoim domu czuje się najlepiej, ale lubi też odwiedzić przyjaciół w ich domach. A każdy dom jest inny. Marie jest nowoczesny, Baptiste’a zabytkowy, a Jacques mieszka w wysokim wieżowcu. Archibald lubi domy przyjaciół, ale zawsze chętnie wraca do swojego, ponieważ tam zawsze ktoś na niego czeka.

 

 

To kolejna wspaniała pozycja. Urocza, ciepła i pełna miłości.

Opowiada o wyjątkowym miejscu – o domu. Nieważne, jaki jest, czy nowy, czy stary, czy pływający. Dom jest bezpieczną przystanią, w której zawsze czekają najbliżsi. 

 

Autorka jak zawsze pokazuje różnorodność świata, uczy empatii i akceptacji.

 

Bardzo Wam polecam tę książkę, jest piękna, mądra i wartościowa. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Astrid Desbordes

Ilustracje: Pauline Martin

Tłumaczenie: Paweł Łapiński

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo Entliczek


2 thoughts on “Mój dom

  1. Bardzo lubimy książki, których bohaterem jest Archibald 🙂 są piękne, ale jednocześnie takie proste, zwyczajne i wg mnie w tym tkwi cały sekret cudowności tych książek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *