Moje pierwsze memo. Kolory / Zwierzęta

Szukanie par

Moje pierwsze memo to udane połączenie książki, gry pamięciowej i zabawki. 

 

W środku książek mamy po pięć rozkładówek, po lewej stronie znajdziemy ilustracje (na przykład pojazdy, warzywniak, plac zabaw w Kolorach i zwierzęta w różnym środowisku w Zwierzętach), a po prawej główną atrakcję książki, czyli memo, które składa się z ośmiu zasuwanych okienek, pod którymi znajdziemy różne obrazki (samochody, kwiaty, tarcze, zwierzęta i inne).

I tak jak w ‘zwykłym’ memo, szukamy par, ale to nie jest jedyna możliwość wykorzystania książki. Gdy znajdziemy już wszystkie pary pod okienkami, możemy odszukać te elementy na dużym obrazku, albo pobawić się w odkrywanie na przykład tylko czerwonych elementów w memo lub wyszukiwać na ilustracji elementy tylko w jednym kolorze.

Książki są pomysłowe i rozwijające, ale też mają tylko po cztery pary do odkrycia i są one zawsze w tym samym miejscu, więc mój syn dość szybko zapamiętał, co gdzie jest. Plusem jest to, że nie da się ich zgubić 😉

Obie części są fajne, ale w tej o zwierzętach dużo bardziej podobają mi się ilustracje (ale za to w książce o kolorach są nawet te bardziej ‚zaawansowane’: pistacjowy, fiołkowy, fuksjowy i turkusowy🙂). 

Jaś miał ogromną frajdę z przesuwania okienek, ale też szybko przestały być dla niego wyzwaniem.

Książki na pewno można dać już najmłodszym dzieciom ‘do zabawy’, im starsze dziecko, tym szybciej stracą zainteresowanie.

Mój syn ma obecnie 2 lata i 4 miesiące i te książki już od dawna są dla niego ‘za proste’. Był jednak czas, że często z nich korzystaliśmy i to dzięki tym książkom nauczył się, na czym polega memo. 

 

Podsumowując, to fajne i pomysłowe książki, które rozwijają i bawią.

Polecamy 🙂

 

P. S. Cała seria jest porządnie wydana. Książki mają grube, kartonowe strony, zaokrąglone rogi, spory format i dodatkowe memo na okładce.

 

MOJE PIERWSZE MEMO. ZWIERZĘTA

 

MOJE PIERWSZE MEMO. KOLORY

Kategoria wiekowa: 1+

Format: 240 x 280

Ilustracje: Julie Mercier (Zwierzęta), Vincent Mathy

Tłumaczenie: Paweł Łapiński (Zwierzęta), Bożena Sęk

Liczba stron: 10

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Adamada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *