Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Gracji / w starożytnym Egipcie – Konkurs

KONKURS ZAKOŃCZONY

W dzisiejszym konkursie możecie wygrać dwie książki, Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Gracji / w starożytnym Egipcie, ich recenzje znajdziecie na blogu 🙂

Aby wziąć udział w konkursie, napiszcie, gdzie wolałybyście jechać, do Grecji czy do Egiptu i dlaczego 🙂

Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach pod tym postem (do 18.08.19 włącznie).

Komentarze mogą pojawić się z opóźnieniem na stronie ponieważ muszę je wcześniej zatwierdzić 🙂

Po 18 sierpnia wybiorę jedną osobę, do której trafią książki 🙂

 

Zapraszam do zabawy i powodzenia! 🙂

 

P.S. Będzie mi bardzo miło jeśli polubicie Małych Czytelników na Facebooku i Instagrami🙂

 

 

Szczegółowy regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Mali Czytelnicy.
2. Konkurs trwa od 4.08.2019 r. do 18.08.2019 r. do godz. 23.59
3. Nagrodami w konkursie są dwie książki : Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Gracji i Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie. Wygrywa jedna osoba.

4. Zgłoszenia konkursowe zostawiacie w komentarzu pod wpisem.
5. Ogłoszenie wyników nastąpi pod zwycięskim komentarzem w ciągu 3 dni, zwycięzcy mają także 3 dni na to, aby skontaktować się ze mną mailowo lub na FB Mali czytelnicy w celu podania adresu do wysyłki. Jeśli tego nie zrobi, wybiorę kolejną osobę.
6. Zastrzegam sobie prawo do usunięcia zgłoszenia, które narusza regulamin konkursu lub powszechnie przyjęte normy obyczajowe.
7. Dane osobowe zwycięzcy konkursu będą wykorzystane wyłącznie w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu zgodnie z regulaminem.

 

20 thoughts on “Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Gracji / w starożytnym Egipcie – Konkurs

  1. Razem z Synem wolelibyśmy jechać do Grecji, gdyż chcielibyśmy zobaczyć Ateny i inne znane zabytki ☺️ poza tym wydaje nam się, że Grecja jest bardziej urocza i malownicza, a my lubimy piękne, zapierające dech w piersiach widoki:) a po trzecie pasuje najpierw zwiedzić to co mamy bliżej a zwłaszcza w Europie żeby móc wyruszyć dalej w świat

  2. Zdecydowanie Egipt. Jako dziecko uwielbiałam wszystkie książki gdzie pojawiała się jakaś faraonka. Fascynowała mnie jej uroda. Makeup był zjawiskowy i wyróżniający sie… Przepiękny ubiór. Wszystko było gold. Do tego historyjki i te wielkie olbrzymie piramidy.

 1. My z synkiem stwierdziliśmy że odwiedzili byśmy Egipt, a najchętniej Starożytny Egipt jesteśmy ciekawi jak to było za panowania Kleopatry i jak Egipcjanie wznosili piramidy ☺️ chcemy się nauczyć czytać pismo i zobaczyć jak wygląda dzień z życia dziecka w Egipcie

 2. Bardzo bym chciała zobaczyć Grecje. A moje wnuki mogłyby porównać życie dzieci w dawnej Grecji i ich własne 🙂 serdecznie pozdrawiam. Doskonała seria

 3. Razem z córką marzymy o Egipcie. Byliśmy już tam klika razy (ale tylko palcem po mapie). Fascynują nas piramidy, faraoni, starożytny świat, a ten według nas najlepiej po dziś zachowany jest właśnie w Egipcie.

 4. Nam się marzy Grecja. Zawsze się zastanawiałam czy na prawdę wygląda to tak jak na niektórych filmach- niebieskie dachówki, wszędzie kozy na małych wąskich uliczkach idących w dół do morza. Starsi panowie grający w szachy i ogólny harmider związany z tym,że Grecy podobno są bardzo głośni. Więc zdecydowanie Grecja, ale podróż do jakiejś małej wioski, żeby poznać zwyczaje, ludzi, kuchnie domową i prawdziwy zapach tego kraju.

  1. Jako mama Tadzia mogę śmiało stwierdzić, że wolelibyśmy Egipt Kochany Tato po stokroć opowiada o trójkątnych domkach dla ludzi, o wielkich kotach zwanych Sfinksami, o losie Kleopatry, która kąpała się w mleku i miodzie – Tadzio spróbował tej kąpieli – a jakże tylko,że butelka mleka to za mało. Chcielibyśmy sprawdzić razem, co też Tata opowiada

 5. Wybór jest trudny ale na początek wraz z córką marzymy o Grecji bo to piękny kraj i chętnie byśmy odwiedziły takie wyspy jak Kreta, Korfu, Rodos, Kos i Zakynthos ponieważ są malownicze i bajkowe. Córka uwielbia opowiadania Neli o jej wyprawach i takrze marzy o zwiedzaniu pięknych miejsc. Grecja kojarzy nam się z dziedzictwem kulturowym, urokliwymi uliczkami i piaszczystymi plażami. Będąc w Grecji w naszym planie wycieczki znalazłby się na pewno Park i Ogród Zoologiczny Attyka, który oferuje nam podróż po 5 kontynentach co niesie ze sobą poznanie dużo ciekawostek. Będąc na Krecie na pewno zajrzymy do Parku Dinozaurów w Heraklionie ponieważ córka uwielbia wszystko co jest związane z dinozaurami i będzie przeszczęśliwa. Atrakcją wycieczki będzie na pewno Greckie akwarium. Na pewno wszelkie atrakcje jakie czekają na nas w Grecji będą dla nas niezapomniane. Lubimy wyjazdy, które uczą nas a przede wszystkim dzieci nowych rzeczy o danym kraju poznając ich kulturę i panujące tam obyczaje.

 6. Grecja czy Egipt? Hmmm… To wbrew pozorom bardzo trudny wybór. Pytałem się swojej córeczki, po zobaczeniu zdjęć i filmów wybrała Grecję, no i ja się z nią zgodzę! Byłem tu i tu, więc mogę otwarcie wypowiedzieć się na ten temat. Grecja przede wszystkim przoduje czystością, otwartością na nowych turystów i ludzie są bardzo pozytywni w odbiorze. Najważniejsze to kultura i sztuka -TRZEBA TEGO DOŚWIADCZYĆ I DOZNAĆ. W Egipcie zaś trafiałem na nieciekawych miejscowych, był tam brud i nie czułem się za dobrze. Kultura również na mnie szoku nie zrobiła. Gdybym znów miał lecieć to wybrałbym życie wśród tamtejszych mieszkańców i tym samym zrezygnowałbym z luksusu i hotelów. Chciałbym być bliżej tego wszystkiego.

 7. Grecja marzy nam się z 4 niebanalnych (albo i banalnych ) powodów 1. W Egipcie już byliśmy (tzn. rodzice byli) 2. Mama kocha kuchnię śródziemnomorską, a fetę i oliwki mogłaby jeść całą dobę 3. Dawid zafascynowany jest Spartanami i ich walkami. Byłaby to świetna lekcja historii… 4. Uwielbiamy połączenie białego i niebieskiego

  1. Nie byliśmy ani w Grecji ani w Egipcie i wybór jest trudny jak diabli: z jednej strony piramidy i piękne rafy (ale także problemy żołądkowe 😀 ) z drugiej to jedzenie, plaże (oraz problemy finansowe 😀 ) więc chyba jednak solidarnie z naszym uroczym starym kontynentem wybrałabym Grecję bo słynie z gościnności (tak słyszałam 😀 ) a i zabytków i pięknych krajobrazów jest tam ogrom 🙂

 8. Ja zdecydowanie postawiła bym na Egipt! Być może jest to bardziej ryzykowne, ze względu na odległość, różnego rodzaju zemstę Faraona, o której każdy mówi i innych niebezpieczeństwach! Ale jest ryzyko jest zabawa! A widoki pięknych piramid myślę, że są tego warte! Sama jestem budowlańcem i jestem niezwykle ciekawa konstrukcji piramid! To ogromne budowle, które zostały stworzone przez ludzi tysiące lat temu, bez wszelkich dźwigów, podnośników i innych środków transportu! Ja się pytam jak Ci ludzie dali radę!!?? Dlatego właśnie chciałabym na własne oczy zobaczyć ich konstrukcję i mieć możliwość na własne oczy doświadczenia tego cudu!

 9. Zdecydowanie Egipt! Mieliśmy już tą przyjemność być na Krecie i na Zakynthos, więc teraz czas na inny kontynent i inny klimat. Oprócz piramid czeka tam niezwykle malowniczy podwodny Świat! Jak narazie musimy jednak zadowolić się polskim Trójmiastem, do którego wybieramy się za 2 tygodnie:)

 10. Wybieramy Grecję! To tu, 12 lat temu, na wyspie Thassos spędziliśmy z mężem miesiąc miodowy, więc wyjazd mógłby znów okazać się romantyczny 🙂 Z praktycznych względów, lot do Grecji byłby krótszy w porównaniu z Egiptem, co ważne w przypadku niecierpliwej siedmiolatki. Po trzecie, kuchnia… Grecka kuchnia (aż ślinka leci) jest pyszna, zdrowa, a kuchnia egipska..hm…kojarzy się z Klątwą Faraona :)) Wszystko przemawia więc za Grecją!

 11. Grecja leży na Półwyspie Peloponeskim wrzynającym się w Morze Śródziemne . Jedna piąta powierzchni kraju przypada na wyspy i wysepki. Stolicą Grecji są Ateny . Jest to jedno z największych miast starożytnych . Na szczycie Akropolu można podziwiać ruiny Partenonu , świątyni wzniesionej 2400 lat temu . Północ Grecji jest górzysta . Najwyższą górą jest Olimp (2917 m) . Południe kraju jest bardziej nizinne i lesiste . Wyspy greckie różnią się wielkością i krajobrazem . Największą z nich jest Kreta . Najdłuższą rzeką Grecji jest Wardar (382 km ) . Grecja obfituje w zabytki starożytności . Wiele miejsc znanych jest z mitologii greckiej . Na przykład , minoski pałac w Knossos był siedzibą legendarnego potwora Minotaura. Uważam , że naprawdę warto odwiedzić Grecję.

 12. Mój synek odpowiedział, że najpierw tu, później tu. On by chciał wszędzie, gdzie zaproponuje, mój mały podróżnik. Ja wybrałabym Egipt, bardziej egzotyczny. Wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Jak to mój synek steierdził: musisz mamusiu zarobić więcej pieniążków i pojedziemy Przecież to takie proste pozdrawiamy

 13. Z chęcią odwiedziłabym Egipt. To byłaby wycieczka w stronę Słońca… i starożytnych piramid w Gizie. Przechodząc obok Sfinksa i odwiedzając świątynię Hatszepsut poczułabym powiew starożytności, który daje tamtejszy krajobraz, atmosfera i niezmienne od tysięcy lat budowle, które mimo upływu lat zachowują swoją świetność i przypominają dzisiejszym cyfrowym ludziom o tym, że kiedyś to siła fizyczna i zdolności konstruowania bez pomocy urządzeń elektrycznych i elektronicznych była podstawą tworzenia wybitnych budowli. Egipt przypomina mi o potędze ludzkiego umysłu, który dziś jest niestety zastępowany wieloma urzadzeniami. Te miejsce – gorący, piaszczysty Egipt to powrót do źródeł.

  1. *WYNIKI*
   Gratuluję Pani Agnieszko, książki polecą do Pani 🙂 Czekam na adres do wysyłki 🙂
   Dziękuję wszystkim za tak liczny udział, bardzo trudno było podjąć decyzję 🙁
   Tymczasem już niedługo kolejny konkurs, na który już teraz zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *