Najbardziej bezsensowne zwierzęta świata

Niesamowite zwierzęta

Dawno żaden tytuł książki tak mnie nie zaintrygował, ale gdy przyjrzymy się okładce, już dostaniemy próbkę poczucia humoru autora. A w środku jest jeszcze lepiej 🙂

 

Autor wyszukał wszystkie najbardziej zdumiewające i zadziwiające zwierzęta świata i opisał je w zabawny sposób. Skreślił nazwy łacińskie i zamiast nich mamy fajtłapusa obślizgłusa, zębusa parówkusa, draniusa podgryzusa albo szczyptusa użerusa. Już tutaj podczas czytania jest dużo śmiechu 🙂

 

Później każdy gatunek został dowcipnie opisany (gołąb miejski – zero szacunku dla pomników, jeżowiec – wygląda jak krzyżówka jeża z wirusem, rozdymka – najbardziej wkurzony balon urodzinowy na świecie).

 

Jak możecie zauważyć, to nie jest zwyczajna książka o zwierzętach 🙂

 

Ale na tym koniec, teraz robi się całkiem poważnie i dostajemy pełne niesamowitych i wartościowych informacji opisy tych zwierząt.

I tutaj jest naprawdę ciekawie (dwumetrowe dżdżownice, najbardziej trujące żaby i najbardziej jadowite węże na świecie, zwierzęta z 60-centymetrowym językiem, mistrzowie kamuflażu, wieczne śpiochy i wiele innych).

Te zwierzęta są naprawdę niesamowite, a autor ma prawdziwy talent do wyszukiwania tych najbardziej zdumiewających.

 

 

To nietuzinkowa i bardzo fajna książka.

Znajdziemy w niej i te znane i te mniej popularne zwierzęta i na pewno wiele informacji nas zaskoczy. Zabawne ilustracje i poczucie humoru autora dodają jej dodatkowego uroku.

Serdecznie Wam ją polecam 🙂

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem All Kids Publishing

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Format: 245 x 295

Autor: Philip Bunting

Tłumaczenie: Aleksandra Socha

Liczba stron: 80

Rok wydania 2023

Wydawnictwo All Kids Publishing1 thought on “Najbardziej bezsensowne zwierzęta świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *