Ostrożności nigdy za wiele
To już trzecia (i niestety ostatnia) część jednej z naszej ulubionej serii o zwierzętach. Te książki to połączenie wartościowej treści, humoru i ciekawych ilustracji, taka nauka na wesoło 🙂
Były już zwierzęta zdumiewające i były fenomenalne, tym razem autor przygląda się tym przerażającym i sprawdza, czy naprawdę jest się czego bać 🙂
Poznamy prawie osiemdziesiąt różnych gatunków i ich 'potwornych tajemnic’, od niedźwiedzia grizzly po lwa afrykańskiego.
W żadnej książce nie znalazłam tyle wyjątkowych i mało popularnych zwierząt, co w tej serii.
Stożek geograficzny, ośmiornica niebiesko obrączkowana większa, hawajka gąsienica mięsożerna, zdradnica śmiercionośna, żarłacz tępogłowy, strętwa czy patelnica niebieskoplama to tylko kilka z nich!
Nawet jeśli zwierzę należy do tych popularnych i dość dobrze znanych, to prawdopodobnie i tak czytelnik dowie się o nim czegoś nowego.
To, że pazury niedźwiedzia grizzly są mniej więcej tak długie, jak palce dorosłego człowieka, a kangury nie potrafią się poruszać do tyłu to tylko mały przedsmak.
Będą też najbardziej jadowite zwierzęta na świecie (w tym ptaki), będą takie, które wypuszczają śmierdzący zapaszek i wydają mrożący krew w żyłach dźwięk, takie, których zęby przegryzą kości, takie, które strzelają własną krwią, takie, których trucizny mogą wykończyć 60 dorosłych ludzi i wiele innych.
Wszystkie są niesamowicie ciekawe i wiele razy podczas lektury mówiliśmy z synem 'wow’ 🙂
Dzięki tej książce poznacie wiele fascynujących gatunków zwierząt i nieraz będziecie się zaśmiewać z zabawnych tekstów autora.
Ta seria uczy, bawi i sprawia, że dzieci chętnie sięgną po książkę, a czytanie będzie dla nich przyjemnym doświadczeniem.
Serdecznie polecam Wam wszystkie części 🙂
P.S. I te nazwy łacińskie: Bokser skoczus, wampirus morskus, tasiemkea sznurkea idt 😀
Wcześniejsze tomy:
Najbardziej bezsensowne zwierzęta świata
Najbardziej niedorzeczne zwierzęta świata
Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem All Kids Publishing
Kategoria wiekowa: 5+
Format: 245 x 295
Autor: Philip Bunting
Tłumaczenie: Aleksandra Socha
Liczba stron: 80
Rok wydania 2025
Wydawnictwo All Kids Publishing