Narwańcy, uwodziciele, samotnicy. Atlas tych, co fruwają, skaczą i nurkują

W świecie zwierząt 

Do pięknych Elegantek dołączyli Narwańcy! Bardzo podobają mi się te atlasy, są nietypowe i zwariowane. 

 

Kogo spotkamy w tej części? Bystrzaków, gladiatorów, liliputy, mistrzów bezdechu, podróżników, gigantów, wielkouchych, różowiutkich, krwiożerczych i wiele innych.

Kategorii jest 40, a gatunków ponad 600 więc jest co przeglądać 🙂

 

 

Zwierzęta zostały bardzo pomysłowo podzielone. W gigantach znajdziemy ośmiornicę olbrzymią, słonia afrykańskiego, strusia somalijskiego i inne. W mistrzach kamuflażu jaguara, patyczaka, grzechotnika diamentowego i szkaradnicę. Samotnicy to niedźwiedź brunatny, rekin młot, modliszka zwyczajna i kret europejski.

 

Prawda, że to pozwala inaczej spojrzeć na te zwierzęta?

Poznajemy ich zupełnie inne oblicze niż to, które zazwyczaj spotykamy w książkach. 

 

Autorka pamiętała także o zwierzętach legendarnych (pegaz, yeti, smok, gryf) i takich, które mają złą opinię przez przesądy i wierzenia. W wyklętych znajdziemy gołębia skalnego (roznosiciel chorób i brudas), warana z Komodo (ludojad) i dudka (zwiastun nieszczęścia). 

 

Mamy także ważny rozdział o gatunkach zagrożonych, czyli na przykład pandzie, sępie bengalskim, mniszce hawajskiej i żółwiu zielonym. Ilustracje zwierząt ze łzami w oczach są wyjątkowo przejmujące.  

 

 

 

To kolorowy, pomysłowy i zaskakujący atlas. Poznamy dzięki niemu wiele różnych gatunków zwierząt w nowy, ciekawy, wesoły i oryginalny sposób. 

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Adrienne Barman

Tłumaczenie: Maciej Byliniak

Liczba stron: 216

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo Dwie siostry


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *