Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Jak zmierzyć miłość?

Ta słynna książka została sprzedana w ponad 35 milionach egzemplarzy na całym świecie. Kochają ją zarówno dzieci, jak i rodzice. 

 

Jej bohaterami są dwa zające, duży i mały.

Pewnego wieczoru, kładąc się spać, Mały Brązowy Zajączek chciał powiedzieć Dużemu Brązowemu Zającowi, jak bardzo go kocha.

Żeby pokazać wielkość swojej miłości, rozłożył ramiona tak szeroko, jak tylko potrafił. Na to Duży Zając rozłożył swoje ramiona, a że był sporo większy, Mały Zając stwierdził, że to naprawdę dużo miłości. Później znajdywali jeszcze inne miary, aby opisać, jak się kochają : tak wysoko, jak potrafią dosięgnąć, tak wysoko jak skaczą, jak stąd do rzeki i na drugi brzeg, czy, jak stąd do księżyca i z powrotem.

 

 

 

To piękna, wzruszająca i zachwycająca książka o miłości, którą można okazać na wiele sposobów, także bez użycia słów. 

 

Książka zachwyca prostą, ale równocześnie piękną treścią, ciepłymi ilustracjami i ładnym wydaniem.

 

To wspaniała książka o uczuciach i zrozumieniu.

 

Bardzo Wam ją polecam. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Sam McBratney

Ilustracje: Anita Jeram

Tłumaczenie: Jarosław Mikołajewski

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Egmont


2 thoughts on “Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

  1. Tej książeczki nie czytaliśmy, jednak na pewno jest świetna 🙂 Bardzo często wypożyczamy z biblioteki “Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest wiosna/lato/jesień/zima”. Dzieci uwielbiają kiedy czytam o Małym Brązowym Zajączku i Dużym Brązowym Zającu- oni tak pięknie mówią o miłości, która łączy rodzica i dziecko 🙂 Córka zawsze, gdy kończymy czytać mówi, że zaraz się popłacze, bo to jest takie wzruszające 😉 Dzieci oglądają też bajkę w tv o tym samym tytule- jedną z niewielu, które z czystym sumieniem można włączyć dzieciom 🙂

    1. Tę też bardzo polecam, ale pozostałe także są świetne. Szkoda, że nie można ich dostać, a jak się gdzieś pojawią, to są w absurdalnych cenach 🙁 i znów, całe szczęście, że są biblioteki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *