Niedzielna wizyta

Wyczekiwany gość

W każdą niedzielę dziewczynkę odwiedza potwór.

Razem pożerają śniadanie, a później szaleją na placu zabaw, gdzie starszą przechodniów. Wieczorem, gdy wracają do domu na kolację, potwór zdejmuje przebranie.

Wtedy okazuje się, że dziewczynka spędziła cudowny dzień z tatą. A za tydzień będzie kolejny! 🙂

 

 

Niedzielna wizyta to ciepła i zabawna książka o wspólnym rytuale taty z córką, ich cotygodniowych spotkaniach, na które oboje bardzo czekają. 

 

Książka przypomina, jak ważne jest spędzanie czasu z dziećmi, że to ważniejsze niż na przykład kupno nowej zabawki. 

 

Bardzo podoba mi się treść i przesłanie książki, muszę się jednak przyczepić do ilustracji, które mi się wyjątkowo nie podobają. Jest to jednak tylko moja opinia 🙂

A Wy co o nich sądzicie? 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Matteo Gubellini

Tłumaczenie: Sylwia Kopeć

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2012

Wydawnictwo Tako


3 thoughts on “Niedzielna wizyta

  1. Gdybym zobaczyła tę książkę w księgarni i nie wiedziałabym na jaki jest temat, przypuszczam, że bym jej nie kupiła. Powodem mojej decyzji byłyby właśnie ilustracje, które są po prostu okropne. Dla mnie obrazki w książce dla dzieci są równie ważne co sama treść. To one ułatwiają dzieciom wczuwanie się w role bohaterów, a te w tej pozycji są wyjątkowo odpychające i wydaje mi się, że mali czytelnicy mogliby się ich po prostu bać.
    Temat, który porusza książka jest świetny. Dobrze, że przypomina nam, że te najpiękniejsze chwile z dziećmi możemy mieć zupełnie za darmo i, że liczy się to ile uwagi im poświęcamy, a nie to ile wydajemy na nasze pociechy.
    Szkoda, że tak wartościowa książka została “ubrana” w tak brzydkie ilustracje..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *