Noc bez księżyca

Zachwycająca!

Zohar próbowała zasnąć, ale nie mogła. Na niebie nie było księżyca i było za ciemno. Dlatego postanowiła go odnaleźć. Po drodze spotkała kota i policjanta, ale nie potrafili jej pomóc. Nagle zauważyła w oddali światełko i postanowiła do niego pójść. Okazało się, że to dom pewnego dziwnego pana. Dziewczynka wdrapała się po drabinie i odkryła, że w pokoju na górze jest i ten dziwny pan i księżyc. Pan, który przestał być dziwny, a okazał się bardzo miły, tylko że samotny, zaprosił księżyc i razem miło spędzali czas. Ponieważ księżyc jest potrzebny na niebie, wkrótce musiał wrócić do siebie, obiecując raz w miesiącu odwiedziny.

 

Noc bez księżyca to piękna, rymowana bajka dla najmłodszych. Ma cudowny, melancholijny nastrój. Tekst jest prosty i wpadający w ucho. Historia jest urocza, momentami zabawna i wzruszająca.

Książka jest przepięknie zilustrowana. To zdecydowanie małe dzieło sztuki. Wszystko w kolorach srebra, błękitu, złotego, bieli i czerni. Coś fenomenalnego i zachwycającego!

Wydawca postarał się przy tej pozycji, książka jest bardzo ładnie wydana, ma świetny papier i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych pozycji.

Bardzo Wam ją polecam, trudno ją kupić, ale jest dostępna w bibliotekach.

To piękna i mądra bajka na dobranoc (i oczywiście nie tylko), w której trudno się nie zakochać 🙂

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorzy: Shira Gefen, Etgar Keret

Ilustracje: David Polonsky

Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska

Zrymowanie: Michał Rusinek

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2013

Wydawnictwo W.A.B (Grupa Wydawnicza Foksal)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *