O Wilku, który nie lubił czytać

Głodny Wilk

Ten Wilk uwielbiał smak papieru. W jego paszczy znikały wszystkie książki, małe i duże, bajki i słowniki. Nie potrafił się oprzeć kolejnej pozycji. 

 

Pewnego razu przyjaciele zaproponowali, aby przed zjedzeniem sprawdził, o czym jest jego posiłek.

 

Wilk nie chciał o tym słyszeć, przygody wolał przeżywać niż o nich czytać, ale przyjaciele nalegali. Przynieśli mu nawet książkę, którą powinien przeczytać. Nie miał wyboru i zabrał ją ze sobą do domu.

 

Przy trzeciej stronie zasnął, ale miał niesamowity sen. Śniło mu się, że musi odnaleźć 10 zagubionych książek z biblioteki. Wykonując to zadanie, spotkał Królika z Alicji w Krainie Czarów, Piotrusia Pana, Pinokia i Gepetto i wielu innych bohaterów literackich. Razem z nimi przeżył wspaniałe przygody.

 

Gdy się obudził, nie myślał już o jedzeniu książek. Teraz je czytał! Musiał przecież dowiedzieć się więcej o swoich nowych przyjaciołach. 

 

 

To zabawna i urocza książka o miłości do książek.

Jest kolorowa, sporo w niej postaci literackich (można sprawdzić czy się wszystkie zna 🙂 ) i pokazuje, że odpowiednia książka zaciekawi nawet ich największego wroga 🙂

Polecam.

 

p.s. na blogu pokazywałam Wam też inną książkę z przygodami Wilka 🙂

 

 

 

 

Autorka: Orianne Lallemand

Ilustracje: Eleeonore Thuillier

Tłumaczenie: Iwona Janczy

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Adamada


3 thoughts on “O Wilku, który nie lubił czytać

  1. Znamy tego Wilka 😀 czytaliśmy już 4 świetne książeczki z tej serii. Tych dwóch tytułów jeszcze nie znamy, więc musimy to nadrobić 🙂 “O Wilku, który nie lubił czytać” oraz “O Wilku, który został gwiazdą rocka”- niebawem muszą pojawić się w naszym domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *