Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też

Niezawodny Pink

Pink, niebieski stworek, którego pokochały już tysiące dzieci, wrócił w kolejnej książce! Stawia czoło wielu trudnym sytuacjom, ale z każdą sobie radzi i każda dużo go uczy.

 

Sytuacje, które go spotykają to sytuacje, które mogą spotkać każde dziecko, naprawdę.

Przykłady? Proszę bardzo 🙂

Źle poszedł mu test, ponieważ się stresował (tu się z nim bardzo utożsamiam), chciał chodzić na zajęcia z karate, ale przed wyjściem na salę tak się denerwował, że chciał zrezygnować, cieszył się z wyjazdu na zieloną szkołę, ale też bał, ponieważ nigdy nie był na takiej wycieczce, został niesprawiedliwie osądzony, wątpił w swoje zdolności itd.

 

 

Książki o Pinku są jedyne w swoim rodzaju.

Dzieci obserwują, jak główny bohater radzi sobie z problemami, słuchają rad jego mamy, ale mogą też same wyrazić emocje i poszukać wyjścia z trudnej sytuacji dzięki części aktywnościowej. Autorka daje im czas i miejsce na własne rozwiązania.

 

A Pink to stworek, z którym łatwo można się utożsamić.

Boi się, stresuje, ma gorsze dni, jest taki jak każde dziecko. Dorasta i sytuacje, z którymi musi się mierzyć są coraz ‘doroślejsze’.

Dzięki temu ta książka to wartościowy przewodnik dla dzieci, który pomoże im w wielu trudniejszych momentach.  Rozmowy Pinka z mamą nauczą czytelników radzić sobie z przeciwnościami losu i sprawią, że staną się odważniejsi i pewniejsi siebie.

 

 

To wyjątkowa książka i powinno ją poznać każde dziecko.

Jest pełna wartościowych i potrzebnych rad, ale przy tym bardzo przyjemna i wciągająca. I oczywiście pięknie zilustrowana.

Bardzo Wam ją polecam.

 

 

 

P.S. Mimo że w tytule przeczytamy, że to książka też TROCHĘ dla rodziców, to moim zdaniem jest to książka też BARDZO dla rodziców 🙂

 

 

 

Tutaj znajdziecie recenzję książki Jesteś ważny Pinku!, a tutaj Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Czytalisek

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 145×205

Tekst: Urszula Młodnicka

Ilustracje: Agnieszka Waligóra

Liczba stron: 176

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Czytalisek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *