Opowieści z zaczarowanego lasu. Zęby smoka

Radość słuchania

Do tej pory nie pokazywałam Wam jeszcze żadnego audiobooka, ale obiecuję to naprawić 🙂

 

Zacznę od mitów greckich, a dokładnie od 8. (najnowszej) części Opowieści z zaczarowanego lasu pod tytułem Zęby smoka. 

 

Tekturowe opakowanie audiobooka zawiera płytę CD, na której tekst Nathaniela Hawthorna czyta Krzysztof Tyniec i książkę z ilustracjami Józefa Wilkonia.

Mateusz i Maciej Rychły stworzyli piękną oprawę muzyczną, dzięki której słuchanie tekstu sprawia jeszcze większą przyjemność.

 

 

Tekst opowiada o młodej Europie, którą porwał Zeus. Jej bracia, Kadmos, Feniks i Kiliks wraz z mamą dziewczynki wyruszają na poszukiwania. 

 

 

Zęby smoka to piękna interpretacja mitologii, pełna bogów, herosów i innych mitologicznych stworzeń.

Tekst zabiera nas w fascynujący, pełen przygód świat, w który z ogromną przyjemnością się zagłębimy.

 

Bardzo lubię audiobooki i serdecznie Wam je polecam. Krzysztof Tyniec jest idealnym narratorem i bardzo podoba mi się jego interpretacja tekstu.

 

Audiobooki to świetna forma zapoznania dzieci z wieloma tekstami. Płytę można słuchać w domu, na spacerze czy w samochodzie. Może ‘lecieć’ w tle, gdy coś robimy, pomoże zasnąć i umili niejeden wieczór.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

P.S. Wydawnictwo Buka wydaje mądre i wartościowe audiobooki dla dzieci w różnym wieku, wkrótce postaram się Wam pokazać ich więcej, ale już dziś zachęcam do zajrzenia na ich stronę i przejrzenia oferty. 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autor: Nathaniel Hawthorne

Czyta: Krzysztof Tyniec

Muzyka: Maciej Rychły, Mateusz Rychły

Ilustracje: Józef Wilkoń

Opracowanie graficzne: Grażka Lange

Czas: 77:10

Liczba stron: 52

Wydawnictwo Buka


1 thoughts on “Opowieści z zaczarowanego lasu. Zęby smoka

  1. Mówiąc szczerze wolę książki papierowe, ale audiobooki również bardzo lubię i doceniam, bo dzięki nim mogę “czytać” książkę, gdy coś robię, np. gotuję obiad czy sprzątam 😉

    Moje dzieci nie lubią książek w takiej wersji, wolą, gdy czyta im mama lub tata 🙂 a czasami już gardło boli od głośnego czytania i taki audiobook byłby, jak znalazł 😉

    Mity bardzo lubimy i z wielką przyjemnością wysłuchałabym tego aktora, jak narratora. W ciemno- bez odsłuchania audiobooka- jestem pewna, że interpretacja Krzysztofa Tyńca ułatwia wsłuchiwanie się w treść i odczuwanie emocji, które towarzyszą opowieści 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *