Pan Barnaba i zagadkowa hipoteza – audiobook

Słynna hipoteza i kot

Audiobooki są wspaniałym wynalazkiem, a ich oferta wciąż się powiększa i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak by słuchanie książki było przyjemnością, musi być profesjonalnie nagrana.

I tutaj pojawia się wydawnictwo Zoffu, tworzone przez profesjonalistów i miłośników dobrej literatury.

W ich ofercie właśnie pojawiała się pierwsza książka dla dzieci, Pan Barnaba i tajemnicza hipoteza.

 

Książkę czyta pan Marcin Stec, a słucha się jej wyśmienicie. Sama historia również na pewno Wam się spodoba, ja jeszcze nie czytałam nawet niczego podobnego.

 

Wszystko dzieje się w Krakowie.

W jednej z kamienic mieszka Antek, trzynastolatek, który niedawno zmienił szkołę, z czego nie był ani trochę zadowolony. Nie spodobało mu się również to, że jego mama przygarnęła kota, który pojawił się w ich kamienicy. Zresztą szybko tego pożałowała, ponieważ kot sprawiał wyjątkowo dużo problemów.

Aż pewnego dnia stało się coś, czego nikt się nie spodziewał: kot zaczął mówić, a to, co mówił było równie niewiarygodne jak to, że w ogóle mówi.

 

Okazało się, że żyje od wielu już lat, a przez całe swoje życie towarzyszy różnym ludziom. Barnaba, bo tak miał na imię, mieszkał z Miguelem de Cervantesem, Johnem Locke, Newtonem, Marią Skłodowską -Curie i wielu innymi ludźmi nauki.

Teraz jest w Polsce, ponieważ wysłał ważny list z Princeton gdzie mieszka z pewnym matematykiem. List miał odebrać Jan Orlicki, również matematyk, sąsiad Antka.

W liście były wskazówki, które miały pomóc Orlickiemu udowodnić słynną hipotezę Riemanna, nad którą kiedyś matematycy wspólnie pracowali.

Na tego, kto będzie pierwszy czekała sława, ale także milion dolarów, dlatego kot bał się, że ktoś będzie chciał ukraść cenną przesyłkę. I nie mylił się, do mieszkania Orlickiego wkrótce ktoś się włamał.

Matematyk początkowo nie chciał nawet słyszeć o hipotezie i mówiącym kocie, ale wkrótce z pomocą Barnaby zaczął nad nią pracować.

Koniecznie sprawdźcie, jak zakończy się ta matematyczna historia 🙂

 

 

 

Niesamowita jest ta historia. Wciągająca i trzymająca w napięciu do ostatniego momentu.

Perspektywa kota, który towarzyszył wielkim umysłom, jest zupełnie wyjątkowa, a historię jego przyjaźni z Antkiem na pewno pokochacie.

W książce mamy wiedzę matematyczną, słynną hipotezę i intrygę, ale to też historia chłopca, który przeżywa zmianę szkoły, buntuje się, myśli, że nie potrzebuje przyjaciół, poznaje fajną dziewczynę.

 

Ta mieszanka dała ciekawą, zabawną i zupełnie niepowtarzalną opowieść, której wysłuchanie było czystą przyjemnością.

Dawno żadna książka mnie tak pozytywnie nie zaskoczyła i serdecznie Wam ją polecam 🙂

 

 

 

Audiobooka możecie kupić jedynie tutaj

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Zoffu

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Format: 135 x 215

Tekst: Katarzyna Kalista

Czyta: Marcin Stec

Liczba stron: 328

Czas trwania: 6:52:40

Rok wydania 2024

Wydawnictwo Zoffu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *