Pepe idzie do kina / Pepe idzie do fryzjera

Nowe przygody Pepe

Pepe to wesoły i ciekawy świata chłopiec, który wiele rzeczy robi po raz pierwszy, ale podchodzi do wszystkiego z humorem i otwartością. 

 

W dwóch pierwszych częściach Pepe po raz pierwszy idzie do kina i do fryzjera, a czytelnicy mogą się tam wybrać razem z nim. 

 

Zobaczą, jak te wizyty wyglądały u niego, jakie emocje mu towarzyszyły i czego nowego się nauczył. 

 

Książki o Pepe pomagają dzieciom poznać nowe sytuacje i je oswoić. Mają mało tekstu, ciekawe ilustracje i są zabawnie napisane. Są też świetnie wydane, a na końcu na każde dziecko czeka niespodzianka 🙂

 

To książki, które wciągają czytelnika od pierwszych stron, bawią i przybliżają nieznane sytuacje.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

PEPE IDZIE DO KINA

Padał deszcz, więc Pepe z mamą wybrali się do kina.

Chłopiec jest podekscytowany, ponieważ pierwszy raz zobaczy film na tak dużym ekranie. W środku wszystko mu się podobało: zapach popcornu, ogromna sala kinowa i film, który wybrał. Trochę się bał, gdy zgasły światła i nudziły go reklamy, ale zdecydowanie warto było pójść na seans. 

Pepe idzie do kina to książka, która pokazuje dzieciom, jak wygląda wizyta w kinie. Poznają z niej nowe ‘kinowe’ słownictwo, a na końcu książki znajdą dyplom, w którym będą mogły zapisać swoją pierwszą wizytę w kinie, a także odpowiednio ocenić film. 

To super książka, która przyda się szczególnie przed pierwszym wyjściem do kina, ale zdecydowanie nie tylko 🙂

 

PEPE IDZIE DO FRYZJERA

Pepe miał tak długie włosy, że prawie nic nie widział. Zwykle mama sama go obcinała, ale tym razem zapisała go do fryzjera.

Chłopiec był podekscytowany wizytą i ciekawy co go tam czeka. Ostatecznie, wszystko bardzo mu się podobało. Fryzjerka była miła, mycie włosów bardzo przyjemne, mógł sobie wybrać fryzurę i mimo początkowych obaw, że fryzjerka utnie mu ucho, nic takiego się nie stało 🙂

Pepe idzie do fryzjera to książka idealna dla dzieci, które boją się wizyty u fryzjera, Pepe pomoże im oswoić lęk i pokaże, że w salonie nic im nie grozi, a nawet wyjdą bardzo zadowolone 🙂 

Na końcu książki czytelnicy znajdą słowniczek nowych słów i miejsce na wklejenie obciętych włosów (chociaż moim zdaniem lepszym pomysłem będzie wklejenie zdjęcia w nowej fryzurze) i opisanie wizyty. 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Anna- Karin Garhamn

Tłumaczenie: Anna Czernow

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Kapitan Nauka

2 thoughts on “Pepe idzie do kina / Pepe idzie do fryzjera

  1. Żałuję, że nie mieliśmy tych książek zanim pierwszy raz byliśmy z dziećmi w kinie czy u fryzjera 🙂 Za to wiem komu podaruję książkę “Pepe idzie do fryzjera”- mam nadzieję, że się przyda i obdarowany będzie się mniej stresował nową sytacją 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *