Podwodny świat. Opowieść o Jacques’u Cousteau

Życie pod wodą

Wydawnictwo Tekturka wydaje ostatnio same poszukiwane perełki, takie jak Gruffalo, Dziecko Gruffalo i Ekspres Polarny.

W tym roku planują jeszcze druk  Miejsca na miotle i Gdzie jest Mikołaj?, na które bardzo czekam.

 

Ich najnowszą książką, długo niedostępną w Polsce (albo dostępną po mocno zawyżonych cenach) jest Podwodny świat. Opowieść o Jacques’u Cousteau.

 

 

To historia chłopca, który od zawsze kochał wodę. Chciał poznawać morski świat i stworzenia w nim żyjące. Woda była miejscem, w którym czuł się najlepiej. Od małego interesował się też filmem, marzył, by nagrywać życie pod wodą i pokazywać je szerszej publiczności.

Całe życie poświęcił swojej pasji. Testował pierwszy model okularów podwodnych i był współtwórcą akwalungu, narzędzi, które pomogły mu dłużej oddychać pod wodą i nakręcić pierwsze podwodne filmy.

Razem z przyjaciółmi stworzył ich ponad 115, pokazując dotąd nieznany, ale niesamowity podwodny świat. Napisał wiele książek o swoich przygodach, walczył o ochronę oceanów i do dziś jest ogromną inspiracją dla wielu ludzi.

 

 

 

Podwodny świat to krótka biografia wybitnego badacza mórz i jednego z najsłynniejszych oceanografów świata, Jacques’a Cousteau.

 

To niesamowita książka, ma wręcz magiczny klimat. Poetycki tekst połączono z pięknymi ilustracjami i porządnym wydaniem (twarda okładka, obwoluta, dobry papier).

 

To piękna opowieść o pasji i spełnianiu marzeń, inspirująca i zachęcająca do poznawania podwodnego świata (na ostatniej stronie dowiemy się, jak możemy zanurzyć się w świecie Cousteau 🙂 ).

 

Polecam 🙂

 

 

P.S. Niektóre rozkładówki mają dość ciemne tło i czarne litery, co mi trochę przeszkadzało w czytaniu, ale nie psuje całości 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Jennifer Berne

Ilustracje: Eric Puybaret

Tłumaczenie: Agata Mietlicka

Liczba stron: 34

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Tekturka


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *