Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron – Patronat

Przyjaźń pomimo przeciwności losu

Pola jest wiedźmą (a właściwie uczy się nią być), a Buster jest maszkaronem. Ona powinna być podła, a on hałaśliwy i niebezpieczny.

Ale tak jak nie wszystkie wiedźmy są dobre, tak nie wszystkie maszkarony są złe.

 

Pola ma dysleksję, ale o tym nie wie. Przez to nie wychodzi jej czarowanie i źle się czuje w szkole. Ma wrażenie, że we wszystkim jest beznadziejna.

 

Buster jest przesympatycznym i bardzo uczuciowym maszkaronem. Gdy jest szczęśliwy, robi się większy, ale gdy jest smutny, staje się malutki.

 

Ta dwójka przyjaźni się od bardzo dawna, ale muszą ukrywać swoją przyjaźń.

 

Wszystko zmienia się, gdy klasa Poli spotyka w muzeum klasę Bustera. Dziewczynka tak bardzo chciała zostać wreszcie lubianą uczennicą, że udała, że go nie zna. Maszkaron ze smutku zrobił się malutki, a inne maszkarony się z niego naśmiewały. Pola nie mogła tego znieść i chcąc mu pomóc, nawet nie wiedząc jak, rzuciła silne zaklęcie.

 

To wydarzenie zrobiło z niej bardzo popularną osobę, ale dziewczynka szybko zrozumiała kto jest jej prawdziwym przyjacielem. Wkrótce okazało się też, że nie jest zwyczajną wiedźmą. Jest potężną, srebrną wiedźmą, która ma ważne zadanie do wykonania.

 

 

 

To wspaniała książka, mądra i wartościowa.

Poruszono w niej tematy inności, akceptacji, wykluczenia i potrzeby dołączenia do grupy. To także książka o przyjaźni, takiej prawdziwej i najważniejszej. 

 

Pomoże także dzieciom z dysleksją. Pola natrafia na różne trudności, ale Buster pomaga jej uwierzyć w siebie i zawsze skupia się na jej mocnych stronach.

 

To wspaniała pozycja o przyjaźni i walce z podziałami, jest ciekawa, ciepła i zabawna.

 

Jestem dumna, że mogłam objąć ją patronatem.

 

Polecam serdecznie, jestem pewna, że pokochacie tę historię 😊

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Sally Rippin

Tłumaczenie: Aleksandra Weksej

Liczba stron: 272

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Mamania


3 thoughts on “Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron – Patronat

  1. Każdy z nas powinien słuchać swojego serca i nie przejmować się “co pomyślą inni”. Niestety jest to trudne, bo każdy z nas ma potrzebę być lubianym i akceptowanym przez innych ludzi. Najważniejsze jest jednak to, że prawdziwy przyjaciel, to ten, który nas lubi i akceptuję takim jakim jesteśmy, nie oczekuje od nas żadnej zmiany. To ten, które będzie z nami pomimo naszej inności, bo on kocha nas za to kim jesteśmy w rzeczywistości. Super, że powstała ta książka 🙂 Bardzo chętnie przeczytam ją dzieciom- będzie doskonałym punktem wyjścia do rozmowy na temat bycia sobą w każdej sytuacji i nie uleganiu presji grupy
    Szczerze gratuluję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *