Polska naj. Księga miejsc wyjątkowych

Podróż po Polsce

Ta książka to zbiór najciekawszych i najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce.

Są tu miejsca najstarsze, największe, najszersze i najdziwniejsze.

Najszersza plaża, najstarsze drzewo, najwyższa drewniana budowla, najwęższy dom świata, pomnik ziemniaka, muzeum chleba, największa makieta kolejowa i wiele innych miejsc.

 

Autorka skupiła się na atrakcjach idealnych dla dzieci, dzięki czemu możemy poznać wiele mniej znanych miejsc, ale też tak zaplanować wyjazd, że najmłodsi na pewno nie będą się nudzić 🙂

 

Jest cały rozdział poświęcony niezwykłym parkom rozrywki, miejscom jak z bajki albo takim, gdzie można spotkać wiele zwierząt.

Jest też coś dla książkoholików, czyli na przykład Muzeum Najmniejszych Książek Świata albo Rekordowa książka na literę P.

 

Autorka podzieliła atrakcje według kategorii, co pomaga w wyszukiwaniu interesujących nas miejsc, wszystkie opisała, a przy wielu dodała także miejsce na aktywności, zadania lub własne rysunki.

Jest ciekawie i angażująco.

Są tajemnicze historie, pyszne jedzenie i największe rekordy.

O niektórych miejscach wcześniej nawet nie słyszałam (na przykład o Muzeum Zapałek, gdzie znajdziemy rzeźby z jednej zapałki albo Muzeum Żaby 🙂 ). 

 

Ta książka to mnóstwo ciekawostek o Polsce, wyselekcjonowanych i wybranych specjalnie dla najmłodszych podróżników. Na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Format: 163 x 205

Autorka: Anna Olej-Kobus

Liczba stron: 160

Rok wydania 2019

Wydawnictwo DwukropekDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *