Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie

Nasi wrogowie

Ostatnio ukazało się wiele książek proekologicznych, w tym wiele świetnych. Prawdziwe potwory to zdecydowanie jedna z ciekawszych 🙂

 

Tak jak zdradza tytuł, książka opisuje potwory zagrażające Planecie. I jest ich tam aż 22!

 

Nessie Kwasolubna ukrywa się w głębinach morskich, żywi się dwutlenkiem węgla, zakwaszając wodę i pogarszając życie morskich stworzeń. 

Miastozaur jest przebiegły i ukrywa się pod postacią budynków, parków czy placów. Jest z betonu, więc wytrzymały, ale boi się zrównoważonego planowania miast i gęstej zabudowy.

Tłuscioch ściekowy żywi się wszystkim, co spłukujemy w toalecie lub wylewamy do zlewu. Na chwilę można go pokonać szpadlami i wężami wysokociśnieniowymi. 

Golem elektrolub to potwór składający się z elektronicznych gadżetów, z których wyciekają metale ciężkie i zatruwają środowisko. 

Wielka stopa to bardzo niszczycielskie stworzenie i jedno z najgroźniejszych, czyli ludzie. 

Jest jeszcze Lewiatan naftowy, Dewastator glebowy, Owadobójca olbrzymi, Smagozaur Smrodliwy, Haniebny Hałasiciel i wielu innych, wszystkie groźne i ciężkie do pokonania. 

 

 

Każdy potwór ma swoją kartę, w której znajdziemy jego wizerunek, nazwę, datę odkrycia, miejsce bytowania, skalę problemu i inne informacje o nim, w tym najważniejsze, czyli opis tego, co dodaje mu siły i co go osłabia. 

Te dane mamy oznaczone odpowiednim rysunkami, które możemy sprawdzić na specjalnym skrzydełku. 

 

 

Na końcu książki znajdziemy słowniczek, w którym mamy takie pojęcia jak kryzys klimatyczny, recycling, zero waste, zakwaszanie oceanów czy mikroplastik. 

 

 

Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie to wartościowa i bardzo pomysłowa książka. 

 

Jest świetnie wydana i zilustrowana, ale przede wszystkim bardzo kreatywnie podchodzi do tematu.

 

Opisuje ciekawe zagadnienia, nawet te mniej oczywiste i popularne, w genialny sposób. Czytelnik może wczuć się w rolę superbohatera ratującego planetę i walczącego z groźnym wrogiem. 

 

Potwory mają ciekawe nazwy i opisy. Książka przedstawia problemy zagrażające Ziemi w sposób, który na pewno zainteresuje dzieci. 

Jest ważna, potrzebna i uświadamiająca.

 

To jedna z pozycji, które warto mieć w domu.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Marie G. Rohde

Tłumaczenie: Dorota Goc

Liczba stron: 56

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Esteri

 

 

2 thoughts on “Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *