Pucio na wakacjach

Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Książki z przygodami Pucia cieszą się ogromną popularnością. Dzieci kochają je za sympatycznych bohaterów, ciekawą treść i najważniejsze, dzięki nim mogą się bardzo dużo nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc.

Pucio na wakacjach to czwarta część serii, skierowana jest ona do dzieci w wieku 3-6 lat, skupia się na artykulacji, czyli właściwym wymawianiu głosek.

 

Pucio spędza wakacje z rodziną na Kaszubach, śpią w namiotach, odwiedzają skansen i latarnię morską, plażują i odpoczywają.

Na każdej rozkładówce znajduje się krótki tekst opisujący kolejne przygody bohaterów, a także rysunki z pojedynczymi obiektami, przy których widzimy pytanie : Co to? Obiekty podzielone są wiekowo, mamy inne dla dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat.

Na końcu książki mamy rozkładówkę zatytułowaną ‘Wakacyjne minki Pucia i Michalinki’, na której znajdziemy przykładowe ćwiczenia sprawności narządów artykulacyjnych.

Bardzo cenną częścią książki są rady dla rodziców, jak korzystać z książki, czego unikać i kiedy powinniśmy skonsultować się z logopedą.

 

Pucio na wakacjach (i inne części ‘Pucia’) to bardzo dobre książki pomagające w nauce wymowy.

Są kolorowe, ładnie zilustrowane i ciekawe, ale przede wszystkim stworzone tak, by dziecko, jak najwięcej się z nich nauczyło, przy okazji dobrze się bawiąc.

W tej części na pochwałę zasługuje także to, że pokazuje piękno naszego kraju.

Książka ma cudowny, wakacyjny klimat (ciekawi mnie, czemu została wydana we wrześniu 🙂 ), twarde strony, zaokrąglone rogi i jest porządnie wydana.

Przygody Pucia to mądre i ciekawe książki, które wspierają rozwój wymowy u dziecka.

Bardzo polecam 🙂

 

 

P.S. Do tej pory ukazały się następujące części: 

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych, 

Pucio mówi pierwsze słowa 

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania.

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3 – 6

Autorka: Marta Galewska – Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *