Pucio. Puzzle / Pucio. Co tu pasuje? / Pucio. Czego brakuje?

Pucio na puzzlach

To nie jest post książkowy, ale związany z książkami i uznałam, że może zainteresować wiele osób, szczególnie fanów słynnego Pucia 🙂

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydała serię puzzli z popularnymi bohaterami książkowymi, powstały puzzle między innymi z grafikami Emilii Dziubak (Rok w lesie) czy Ewy Kozyry-Pawlak (Mały atlas ptaków).

 

Pucio także stał się ich bohaterem 🙂 Puzzle z nim przygotowane są dla dzieci od 2 roku życia, są aż trzy różne zestawy i wszystkie zawierają piękne ilustracje znane z książek. Puzzle są w kartonowych pudełkach.

 

Polecam wszystkie zestawy, są pomysłowe, kreatywne i rozwijające. Zabawy wydają się proste, ale wymagają skupienia uwagi na ilustracji, rozwijają spostrzegawczość i pobudzają do myślenia. 

 

Niżej prezentuję poszczególne zestawy i ich podstawowe wykorzystanie, ponieważ możliwości zabawy tymi puzzlami jest bardzo dużo i na pewno każdy rodzić wymyśli kilka swoich 🙂

 

PUCIO Czego brakuje?

 

Tutaj zadaniem dziecka jest znaleźć pasującą do siebie parę puzzli.

Na jednej płytce widzimy Pucia w różnych sytuacjach, ale czegoś mu brakuje. Dziecko musi odkryć czego, czyli odnaleźć odpowiedni puzzel i go dopasować, tak aby tworzyły całość, na przykład boisko i piłka, rowerek i kask.

W pudełku znajdziemy 10 różnych par.

 

PUCIO Co tu pasuje?

To mój ulubiony zestaw.

W środku mamy 5 obrazków głównych i 20 uzupełniających.

Na głównych widzimy Pucia w różnych sytuacjach na przykład podczas jedzenia. Zadaniem dziecka jest odnaleźć 4 pasujące do tej sytuacji elementy, czyli bułkę, jajko, banana i mleko.

PUCIO  3 obrazki

Tutaj mamy tradycyjne puzzle.

W pudełku znajdziemy elementy pozwalające ułożyć 3 różne obrazki o wielkości 20 cm na 20 cm.

 

Kategoria wiekowa: 2+

Autorka: Marta Galewska – Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 thought on “Pucio. Puzzle / Pucio. Co tu pasuje? / Pucio. Czego brakuje?

  1. Bardzo podobają mi się te puzzle, jak dla mnie są rewelacyjne :). Muszę pomyśleć o sprezentowaniu ich synkowi. Piękne ilustracje przyciągną wzrok małego, a synek przy okazji będzie ćwiczył spostrzegawczość i logiczne myślenie :). Z tymi tradycyjnymi puzzlami może mieć jeszcze kłopot, ale starsza siostra na pewno mu pomoże w kłopocie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *