Ra Wszechmocny. Kot detektyw – Patronat

Śledztwo 

Ra, kot faraona uwielbia drzemki, wylegiwanie się przy basenie i przekąski, które wciąż donoszą mu służący. Jego dni są w zasadzie takie same i choć ktoś mógłby powiedzieć, że stał się leniwy, on uważa, że kot faraona nie może się zbytnio przemęczać i chętnie korzysta ze wszystkich uroków swojego stanowiska.

Jednak ta rutyna zmienia się w dniu, w którym ginie amulet Wielkiej Królewskiej Małżonki, a o jego kradzież zostaje oskarżona młodziutka służąca.

Kot nie planował kiwnąć pazurem, ale sprytnie podszedł go przyjaciel, skarabeusz Chepri. Ra nie mógł w końcu przegapić szansy na zostanie wielkim detektywem!

Pomimo początkowych oporów, dziarsko zabrał się do pracy i choć ‘swojego’ winnego wytypował już na samym początku, to dzięki sugestiom Chepriego śledztwo szybko nabierało rozpędu.

W końcu, po kilku przygodach (w tym też tych niebezpiecznych) Ra rozwiązał śledztwo (choć sam za bardzo nie wiedział jak 😀 ).

 

 

 

 

Ra Wszechmocny. Kot detektyw to pierwszy tom świetnej serii detektywistycznej dla dzieci.

 

Jej akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie, co już samo w sobie jest super pomysłem, a jej główny bohater, a właściwie bohaterowie, ponieważ Chapri to też bardzo ważna postać, to postacie, które na pewno od razu polubicie.

 

Książka jest zabawna (autorka ma bardzo fajne poczucie humoru i Ra wyszedł jej bezbłędnie), ciekawa i wciągająca.

 

Mamy tu interesujące śledztwo z zaskakującym zakończeniem, wątek historyczny, świetne postacie (i zwierzęce i ludzkie) i masę ciekawych przygód. 

 

To świetna książka, bardzo Wam ją polecam i dumnie jej patronuję 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 145 x 216

Tekst: A. B. Greenfield

Ilustracje: Sarah Horne

Tłumaczenie: Katarzyna Biegańska

Liczba stron: 272

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Dwukropek


3 thoughts on “Ra Wszechmocny. Kot detektyw – Patronat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *