Ratujmy zwierzęta

Znikający świat

Ratujmy zwierzęta to kolejna ważna i potrzebna książka proekologiczna, której lektura zachwyca, ale i jednocześnie zasmuca. Znajdziemy w niej zwierzęta, którym grozi wyginięcie. 

 

Autorka jest doktorem weterynarii i obrończynią przyrody, a zwierzęta opisane w książce miała szczęście spotkać w ich naturalnym środowisku. Miała dostęp do niezwykłego świata zwierząt i mogła zaobserwować, jak działanie człowieka wpływa na życie wielu zwierząt. 

 

Obecnie ponad 10 tysięcy gatunków może zniknąć z powierzchni Ziemi na zawsze, w książce autorka opisała niecałe 40 z nich. Znajdziemy w niej między innymi diabła tasmańskiego, orangutany, goryle górskie, żółwia zielonego, szynszyle, niedźwiedzie polarne czy trzmiele ozdobne.

 

Każda rozkładówka zachwyca!

Mamy tam legendę, w której znajdziemy miejsce występowania danego zwierzęcia, opis tego, co mu zagraża i status (zagrożony lub krytycznie zagrożony). 

Każdy gatunek ma fascynujący opis, pełen ciekawych faktów, napisany językiem odpowiednim dla młodego czytelnika i jest przepięknie zilustrowany. 

 

 

Książka jest fantastycznie wydana.

Ma twardą okładkę z wytłaczanym tytułem, duży, ciekawy format i zachwycające ilustracje. 

 

To pozycja, którą każdy powinien poznać. Uświadamia i uwrażliwia, przedstawia niezwykły świat zwierząt i informuje o zagrożeniach. 

 

Podpowiada co robić, by zaangażować się w ochronę środowiska.

 

Jest pięknie wydana i zilustrowana. Po prostu zachwycająca.

 

Polecam serdecznie. 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Jess French

Ilustracje: James Gilleard

Tlumaczenie: Sylwia Chojnacka

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Wilga


3 thoughts on “Ratujmy zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *