Rózia i kolorowe emocje – Konkurs

KONKURS ZAKOŃCZONY

 

Ksiązkę wygrywa Pani Daga27 – gratuluję 🙂

 

W dzisiejszym konkursie można wygrać mój najnowszy patronat, czyli wspaniałą książkę Rózia i kolorowe emocje 🙂

 

Aby wziąć udział w konkursie, napiszcie, czy jest kolor, który kojarzy się Wam z konkretną emocją. Jeśli tak, to jaki to kolor/y i emocja/e?

 

Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach pod tym postem (do 31.03.2021 włącznie).

Komentarze mogą pojawić się z opóźnieniem na stronie ponieważ muszę je wcześniej zatwierdzić 🙂

 

Zapraszam do zabawy i powodzenia! 🙂

 

 

P.S. Będzie mi bardzo miło jeśli polubicie Małych Czytelników na Facebooku i Instagrami🙂

 

 

 

Szczegółowy regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Mali Czytelnicy.
2. Konkurs trwa od 27.03.2021 r. do 31.03.2021 r. do godz. 23.59
3. Nagrodą w konkursie jest książka: Rózia i kolorowe emocje. Wygrywa jedna osoba.

4. Zgłoszenia konkursowe zostawiacie w komentarzu pod wpisem.
5. Ogłoszenie wyników nastąpi pod zwycięskim komentarzem w ciągu 3 dni, zwycięzca ma także 3 dni na to, aby skontaktować się ze mną mailowo lub na FB Mali czytelnicy w celu podania adresu do wysyłki. Jeśli tego nie zrobi, wybiorę kolejną osobę. Książki wyślę paczkomatem.
6. Zastrzegam sobie prawo do usunięcia zgłoszenia, które narusza regulamin konkursu lub powszechnie przyjęte normy obyczajowe.
7. Dane osobowe zwycięzcy konkursu będą wykorzystane wyłącznie w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu zgodnie z regulaminem.

8 thoughts on “Rózia i kolorowe emocje – Konkurs

 1. Bardzo chętnie biorę udział w konkursie i cieszę się, że obecnie powstaje wiele ważnych i potrzebnych książek skierowanych do najmłodszych czytelników ☺️ Po przeczytaniu Pani recenzji, od razu pomyślałam, że to idealna pozycja dla mojego synka, któremu prościej byłoby zapoznać się z towarzyszącymi mu emocjami i łatwiej je zrozumieć ❤️ A odpowiadając na pytanie konkursowe, oczywiście, że jest kolor, który kojarzy mi się z konkretną emocją nawet nie jeden… Na przykład kolor czerwony kojarzy mi się głównie z gniewem , ale także z miłością ❤️ zielony z zazdrością, niebieski i czarny ze smutkiem , żółty z radością fioletowy ze wstydem. I to chyba byłoby na tyle jeżeli chodzi o skojarzenia kolorów z emocjami
  Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli ugościć Rózię w naszym domu ❤️
  Pozdrawiamy serdecznie ☺️

  1. Uwielbiamy czytać książki o emocjach, póki co wciąż wracamy do takich tytułów jak Kolorowy potwór i Gucio.
   Ta pozycja musi się znaleźć w naszej kolekcji, córka uwielbia jak bohaterka ma tak samo na imię jak Ona, a rzadko spotykamy Rózie i Rozalki w książeczkach dla dzieci;)

 2. Oczywiście jest wiele kolorów, które kojarzą mi się z emocjami. A to wszystko za sprawą serii „Gucio…”, którą studiuję z moją córeczką każdego dnia. Najbardziej zapadła mi w pamięć „radość” – czyli kolor żółty, albowiem jest to emocja, którą moja córcia lubi najbardziej – przypomina nam radosne słońce.
  Cieszę się niezmiernie, iż temat emocji u dzieci został zauważony i przeniesiony do literatury. Pięć lat temu kiedy zostałam mamą na próżno było szukać takowych książeczek. Śledzę rynek wydawniczy w kontekście pozycji książkowych dot. emocji i wybór jest coraz większy co maksymalnie mnie cieszy. Mamy w swojej biblioteczce już serię z Guciem, „Feluś i Gucio poznają emocje”, a teraz zapraszamy Róźię w nasze progi. Obiecuję, iż zaopiekujemy się każdą jej emocją <3

 3. Zielony z radością! Zawsze wiosną wokoło jest zielono, a na naszych twarzach mimowolnie pojawia się uśmiech! Zieleń daje radość, spokój, harmonię, jest sympatyczny i przyjazny, a wszystko to składa się na radość, którą w nas wywołuje!

 4. Kolor biały kojarzy mi się ze wszystkimi emocjami, ponieważ każda z nich jest potrzebna. Złość, radość, przygnębienie, rozczarowanie, euforia, smutek są wpisane w życie człowieka i każdy z nas musi potrafić radzić sobie z konkretnymi odczuciami. One regulują nasze zdrowie psychiczne. Emocje towarzyszą nam podczas różnych sytuacji od najmłodszych lat i właśnie już od maluszka musimy pomagać dzieciom okazywać te emocje, radzić sobie z nimi, a nie dusić w środku.

 5. Jest na tym świecie niesamowity kolor nazywany Misty Morning („mglisty poranek”, Aquarius 415). Ilekroć obserwuję jego rozwarstwiajacą się barwę, czuję zachwyt. Ów kolor nieodłącznie kojarzy mi się z tym uczuciem, pięknym uczuciem zachwytu nad czymś doskonałym i nieziemskim.

 6. Kolor zielony od zawsze napawa mnie jakąś nieposkromioną radością i wesołością. Gdy przyroda się budzi do życia, gdy idę z synkiem polami, łąkami i widzę jak tam wszystko pięknie zielono kwitnie, jak zielona trawka błyszczy w promieniach słońca to aż się banan sam na twarzy pojawia. Zieleń budzi do życia, dodaje energii, sprawia że chce się żyć. Nawet gdy czasem pod górkę, wiatr w oczy to zieleń to też przecież nadzieja na lepsze jutro, pojutrze.. Choć w szafie mojej i mojego syna w gruncie rzeczy jakoś mało ciuszków w tym kolorze, to zieleń dla nas to number one, bo dodaje nam powera, napawa samymi pozytywnymi emocjami, ładuje baterie na te ponure, 'czarne’ dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *