Rymowane zagadki matematyczne

Zrymowana matematyka

Elżbieta i Witold Szwajkowscy mają już na swoim koncie wiele świetnych książek i gier dla dzieci wspomagających rozwój. Tym razem stworzyli książkę pomagającą w nauce matematyki.

 

Wszystkie zadania w książce są przygotowane w formie krótkich, rymowanych wierszyków, które ułatwiają zapamiętanie treści i znacznie uatrakcyjniają naukę. 

 

Książka podzielona jest na kilka części tematycznych: dodawanie dwóch liczb, dodawanie kilku liczb, odejmowanie dwóch liczb, dodawanie i odejmowanie kilku liczb, zadania związane z kolejnością i zadania z dodatkowym wyzwaniem. Na początku dzieci znajdą także wierszyki dotyczące jednocyfrowych liczb. 

 

Wierszyki są ciekawe i wszystkie się od siebie różnią, mamy rymy dosłownie o wszystkim. 

 

 

 

Książka jest świetnie zilustrowana i bardzo ładnie wydana.

 

To fajna i pomysłowa pozycja, dzięki której nauka liczenia będzie dużo przyjemniejsza, a nawet stanie się dobrą zabawą 🙂

 

Wierszyki ułatwiają skupienie się nad poleceniem i ćwiczą koncentrację. Taka forma zachęca dzieci do obliczeń, zamiast je odstraszać, co czasami robią tego typu książki. 

 

Jeśli szukacie książki pomagającej w nauce matematyki w mądry i przystępny sposób, to zdecydowanie mogę Wam polecić Rymowane zagadki matematyczne 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa:  6+

Autorzy: Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Ilustracje: Anna Simeone

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Kapitan Nauka


1 thought on “Rymowane zagadki matematyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *