Seria Czytam sobie: Samotny banan / Koty i kotki / Koperta z kotem / Wyprawa Kon-Tiki / Bitwa Warszawska 1920 roku czyli Cud nad Wisłą

Już czytam

Dziś kolejna porcja książek dla dzieci uczących się czytać.

Czytam sobie to jedna z najciekawszych serii na rynku.

Książki mają ciekawe historie, ładne ilustracje i różne poziomy zaawansowania.

 

Książki na poziomie pierwszym (SKŁADAM SŁOWA) skierowane są do dzieci, które dopiero zaczynają naukę czytania. Mają krótkie zdania, po 150 – 200 wyrazów, duże ilustracje i ćwiczenia głoskowania.

Na poziomie drugim (SKŁADAM ZDANIA) znajdziemy dłuższe zdania (po 800 – 900 wyrazów w tekście), elementy dialogu i ćwiczenia sylabizowania.

Poziom trzeci (POŁYKAM STRONY) to już dłuższe i bardziej złożone zdania (po 2500 – 2800 wyrazów w tekście), zawierające wszystkie głoski i słownik trudnych wyrazów.

 

Ukazało się już bardzo dużo tytułów (41 tytułów na poziomie 1, 25 na poziomie 2 i 31 na poziomie 3) więc jest w czym wybierać. 

Książki mają także pytania sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu i naklejki tematyczne.

Polecam 🙂

 

SAMOTNY BANAN

Poziom 1

To historia samotnego banana. Samotnego, ponieważ został sam w pudełku. Nikt go nie chciał, ludzie wolą kupować całe kiście dopiero co wyłożonych owoców. Ten ma kropki, ale nadal jest dobry i pełen witamin. Na szczęście zauważyła go Nadia i nie pozwoliła, aby wylądował na śmietniku. 

To mądra książka o marnowaniu jedzenia dla dzieci zaczynających naukę czytania. Jest w serii Czytam sobie eko. To książki, które promują ekologiczny styl życia. 

 

KOTY I KOTKI

Poziom 1

Bracia Bazyli i Cyryl wybrali się nad staw. Chcieli skorzystać z pięknego dnia, zjeść rybkę i odpocząć, ale staw okazał się zdradliwy i kotki wpadły do wody. Nie są najlepszymi pływakami, ale okazało się, że nad stawem są jeszcze inne kotki, szare i włochate, które pomogły braciom wyjść z wody 🙂

 

KOPERTA Z KOTEM

Poziom 1

Janek ma dwie kuzynki we Wrocławiu, jedna zbiera kartki z psami, a druga z kotami. Chłopiec postanawia zrobić im prezent i wysyła im kupione w sklepie pana Ignacego kartki. Sam adresuje koperty i idzie na pocztę (gdzie dochodzi do małego nieporozumienia 🙂 ).

Prezenty dochodzą do adresatek, a tydzień później Janek odbiera przesyłkę zaadresowaną na jego nazwisko. 

 

WYPRAWA KON – TIKI

Poziom 2

To opowieść o legendarnej wyprawie, w której żeglarze przepłynęli trasę z Peru na wyspy Polinezji, na tratwie zbudowanej tak samo, jak robiono to 1500 lat wcześniej. Odważni żeglarze udowodnili swoją tezę i stali się sławni.

To opowieść o pasji, marzeniach i ludziach będących wzorem dla wielu innych odkrywców.

 

BITWA WARSZAWSKA 1920 ROKU CZYLI CUD NAD WISŁĄ

Poziom 3

Zosia i Antek to rodzeństwo, które zgłosiło się do walki z Rosjanami. Poprzez ich historię czytelnik pozna historię Cudu nad Wisłą, czyli osiemnastej największej bitwy w dziejach historii świata, ale też kawałek ważnej historii Polski.  

To wzruszająca opowieść o odwadze i poświęceniu, którą każdy powinien znać.

Kategoria wiekowa: 5+

Autorzy: Sylwia Majcher (Samotny banan), Justyna Bednarek (Koperta z kotem, Koty i kotki), Joanna Jagiełło (Wyprawa Kon – Tiki), Ewa Nowak (Bitwa Warszawska).

Ilustracje: Anna Ostapowicz (Samotny banan), Magda Kozieł – Nowak (Koty i kotki), Maja Barska (Koperta z kotem), Tomek Kozłowski (Wyprawa Kon – Tiki), Agata Kopff (Bitwa Warszawska).

Liczba stron: 32 (poziom 1), 48 (poziom 2), 72 (poziom 3)

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo Egmont

2 thoughts on “Seria Czytam sobie: Samotny banan / Koty i kotki / Koperta z kotem / Wyprawa Kon-Tiki / Bitwa Warszawska 1920 roku czyli Cud nad Wisłą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *