Sekrety zmarłych

Tajemnice grobowców

W serii Chcę wiedzieć więcej Akademii mądrego dziecka ukazały się dwie nowe książki.

Sekrety zmarłych, pierwsza z nich, to pozycja, która zachwyci wszystkich zainteresowanych archeologią i ciekawymi odkryciami.

 

Gdy weźmiecie ją do ręki, od razu zwrócicie uwagę na jej piękne wydanie. Książka zachwyca wizualnie, ale przyciąga też treścią.

 

Autor opisał różne sposoby chowania ciał na przestrzeni wieków, te planowane i te przypadkowe, a także to, jak współcześni naukowcy je badają i do jakich wniosków na ich podstawie dochodzą.

Dzięki temu czytelnik pozna różne sposoby mumifikowania ciał i rytuały z tym związane, wierzenia Inków i starożytnych Egipcjan, ale też ciała odkryte po wielu latach w lodzie, soli albo popiele. I wiele więcej.

 

Przeczytamy o La Doncelli, dziewczynce złożonej w ofierze na szczycie wulkanu, historię uczestników nieudanej wyprawy Franklina, losach mieszkańców Pompejów, ludziach z torfowisk, japońskich mnichach i ich samomumifikacji i wiele innych ciekawych historii. 

 

 

Cała książka pełna jest fascynujących faktów i ciekawostek, które na pewno rozbudzą zainteresowanie czytelników. Takie powinny być książki historyczne!

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Harper Kids

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Format: 258 x 297

Tekst: Matt Ralphs

Ilustracje: Gordy Wright

Tłumaczenie: Kazimierz Pytko

Liczba stron: 64

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Harper KidsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *