Serce na sznurku

Ciepła opowieść w mroźnym klimacie

Niedźwiedź polarny Ksawery był pedantem, samotnikiem i bardzo groźnym zwierzęciem. Foka wcześnie straciła mamę, dlatego nie zdążyła się dowiedzieć, że powinna unikać niedźwiedzi. Gdy znalazła się przypadkowo w domu Ksawerego, nie czuła strachu, on za to nie wiedział co z nią zrobić. Wolał zjadać foki, które sam upolował. Nie miał jednak czasu na podjęcie decyzji ponieważ okazało się, że jego najlepszy przyjaciel i jego rodzina zostali zaatakowani przez ludzi, przeżyły tylko jego siostra i mała siostrzenica.

Ksawery nie zastanawiał się długo, wskoczył na sanie i wyruszył na pomoc. Uratował małą niedźwiedzicę, ale w drodze powrotnej został postrzelony i zemdlał niedaleko domu.

Podczas jego nieobecności foczka szybko wydoroślała i dzielnie broniła jego domu, a później sprawnie zorganizowała pomoc dla niedźwiedzia.

Gdy Ksawery się obudził, nie mógł uwierzyć, że to foce zawdzięcza życie. Zaczął się zastanawiać, czy przyjaźń niedźwiedzia i foki jest w ogóle możliwa.

Jak myślicie? Odpowiedź na końcu książki 🙂

 

 

‘Serce na sznurku’ to wzruszająca i klimatyczna opowieść o przyjaźni, wrażliwości, akceptacji i samotności. O wielkiej odwadze i przyjaźni, której nigdy byśmy się nie spodziewali, a także o uprzedzeniach, których ciężko jest się pozbyć. Książka uczy empatii i troski, pokazuje, że wszystkich trzeba szanować i wspierać.

 

Prosta w zasadzie historia została opowiedziana w piękny, poruszający i czasem zabawny sposób. Zwierzęta przedstawione są tak, że od razu wszystkie polubiłam, nawet wilki 🙂

 

Ta historia pokazuje, że każda przyjaźń jest możliwa 🙂

 

W środku znajdziemy przepiękne, czarno-białe ilustracje.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Małgorzata Domagalik

Ilustracje: Marcin Piwowarski

Liczba stron: 144

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Wilga 

 

2 thoughts on “Serce na sznurku

  1. Chętnie przeczytałabym tę książkę dzieciakom z przedszkola moich wnuków. Od dwóch lat pojawiam się u przedszkolaków i staram się ze wszystkich sił zaszczepić miłość do czytania:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *