Seria Baletnice: Przyjaciółki i rywalki/ Prawie idelana / W cieniu brata / Mała buntowniczka / Wschodząca gwiazda

W szkole

Jeśli szukacie mądrej i pięknie wydanej serii, to mam dla Was coś wyjątkowego. 

 

Seria Baletnice opowiada o grupie przyjaciół, uczniach Szkoły Tańca Opery Paryskiej.

 

Każdy tom skupia się na innym bohaterze lub bohaterce, dzięki czemu książki możemy czytać niezależnie, nie musimy po kolei.

 

Czytając Baletnice poznamy miłą Mayę, ambitną Constance, zdolnego Colina, zwariowaną Zoyę, nieśmiałą Sofie i zabawnego Bruno (o którym jeszcze nie ma oddzielnej książki). 

 

Książki opowiadają o ich treningach, występach, nauce i życiu prywatnym, ale przede wszystkim skupiają się na przyjaźni.

W tych książkach nie ma zazdrości pomiędzy bohaterami, jest troska i przywiązanie. Uczniowie zawsze się wspierają i mogą na siebie liczyć.

 

Książki bardzo dobrze się czyta, są ciekawe i wciągające.

I są pięknie wydane, chyba żadna seria nie ma takich ładnych okładek 🙂

 

To jedna z fajniejszych serii na rynku, polecam serdecznie 🙂

 

 

TOM 1. PRZYJACIÓŁKI I RYWALKI

W pierwszym tomie poznajemy bliżej Mayę, martynikankę, dla której dostanie się do takiej prestiżowej szkoły, było już  spełnieniem marzeń.

Dziewczynka jest chyba najmilszą osobą na świecie, wciąż komuś pomaga, wciąż myśli o innych i zastanawia się, jak pomóc im spełnić marzenia. W tym wszystkim zapomniała o sobie! Na lekcjach była rozkojarzona i nie dawała z siebie wszystkiego.

Gdy ogłoszono, że dwie uczennice wystąpią w przedstawieniu w paryskiej operze, u boku największych gwiazd, początkowo nawet nie pomyślała o sobie. Na szczęście szybko (i trochę z pomocą przyjaciół) zrozumiała, że to jej wielkie marzenie. 

 

TOM 2. PRAWIE IDEALNA

Bohaterką drugiego tomu jest Constance, dziewczynka, która zawsze daje z siebie wszystko. Najwięcej ćwiczy, najwięcej się uczy i wszystko, co robi, stara się robić perfekcyjnie. 

Podczas występów zawsze bardzo się stresuje, ale do tej pory i tak zawsze była najlepszą tancerką. Niestety podczas ważnego występu w Operze Garniera była tak bardzo zestresowana, że aż upadła.

Początkowo myślała, że to już jest koniec jej kariery tancerki, a później całkowicie straciła zapał do nauki.

Zastanawiała się nawet, czy chce wciąż tańczyć!

Na szczęście miała wokół siebie osoby, które wiedziały jak jej pomóc 🙂

 

TOM 3. W CIENIU BRATA

Colin, bohater trzeciego tomu pochodzi z rodziny artystów. Jego rodzice byli profesjonalnymi tancerzami, w szkole uczy się także jego starszy brat, Franz.

I przez to, że rodzice skupiają się na karierze Franza, Colin czuje się pominięty. Do tego jego brat jest wprost idealny i we wszystkim najlepszy.

Gdy do szkoły zawitał słynny choreograf, Colin bardzo chciał dla niego zatańczyć. Ćwiczył tak bardzo, że w końcu skręcił kostkę!

Nie brał udziału w eliminacjach, ale ta przerwa od tańca bardzo dobrze wpłynęła na niego i jego rodzinę.

 

TOM 4. MAŁA BUNTOWNICZKA

W tej części poznajemy Mayę, najmłodszą uczennicę szkoły. Pochodzi z Korsyki i jest niezwykle utalentowana.

Jest też dziewczynką, która lubi się dobrze bawić i często się wygłupia. Zawsze wszystkich rozśmiesza, zawsze stara się poprawić innym humor. To taki dobry duszek całej paczki. Niestety czasem wpada przez to w kłopoty.

Teraz cały tydzień był dla niej ciężki, dużo ćwiczyła, nie mogła się dogadać z przyjaciółmi, ale na sam koniec nastąpiło najgorsze – przez przypadek zalała kostium słynnego tancerza i zarazem swojego idola. 

Groziło jej nawet wyrzucenie ze szkoły!

Jak ostatecznie zakończyła się ta przygoda, musicie doczytać 🙂

 

TOM 5. WSCHODZĄCA GWIAZDA

Sofia to jedyna włoszka w grupie przyjaciół i utalentowana fotografka. Dziewczynka jest bardzo nieśmiała, a fakt, że francuski nie jest jej ojczystym tylko pogarsza sprawę. Jej językiem jest taniec i fotografia.

Pomimo swojej nieśmiałości udało jej się znaleźć zgraną paczkę przyjaciół, z którymi uwielbiała spędzać czas.  I tylko czasami ma wrażenie, że jest odsuwana na boczny tor albo niewidzialna. Przyjaciele często podejmują za nią decyzję, a ona nie ma odwagi zaprotestować.

Dlatego gdy nauczycielka języka francuskiego zaproponowała jej pisanie pamiętnika, bardzo spodobał jej się ten pomysł. W nim mogła opisać wszystkie swoje problemy i obawy.

Ale po pewnym czasie pamiętnik zniknął!

Gdy się odnalazł, okazało się, że przy okazji Sofia znalazła bratnią duszę.

Ale czy ta osoba jest z nią szczera? I czy jej przyjaciele nie przekroczą pewnej granicy? Koniecznie sprawdźcie 🙂

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 140 x 205

Tekst: Elizabeth Barfety

Ilustracje: Magalie Foutrier

Tłumaczenie: Natalia Zmaczyńska

Liczba stron: 160

Rok wydania 2020, 2o21

Wydawnictwo Znak

3 thoughts on “Seria Baletnice: Przyjaciółki i rywalki/ Prawie idelana / W cieniu brata / Mała buntowniczka / Wschodząca gwiazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *