Seria Czytam sobie: Marta i skarby / Kura Krystyna i jej banda / Otwieramy sklepik / Akiko i Helenka / Nasza pani supermenka

Nauka czytania

Seria Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania u dzieci. Książki mają mały format, miękką okładkę i są przygotowywane przez najlepszych polskich autorów i ilustratorów.

Jeśli Wasze dzieci właśnie uczą się czytać, koniecznie zaopatrzcie je w część na odpowiednim poziomie 🙂

 

Książki na poziomie pierwszym (SKŁADAM SŁOWA) skierowane są do dzieci, które dopiero zaczynają naukę czytania. Mają krótkie zdania, po 150 – 200 wyrazów, duże ilustracje i ćwiczenia głoskowania. 

Na poziomie drugim (SKŁADAM ZDANIA) znajdziemy dłuższe zdania (po 800 – 900 wyrazów w tekście), elementy dialogu i ćwiczenia sylabizowania.

Poziom trzeci (POŁYKAM STRONY) to już dłuższe i bardziej złożone zdania (po 2500 – 2800 wyrazów w tekście), zawierające wszystkie głoski i słownik trudnych wyrazów. 

 

Właśnie ukazało się pięć nowych tytułów 🙂

 

MARTA I SKARBY

Wuj Marty jest wynalazcą i właśnie stworzył maszynę do wykrywania skarbów! Dziewczynka od razu wzięła go do parku na poszukiwania.

Koniecznie sprawdźcie, czy znajdzie tam jakieś skarby 🙂

 

KURA KRYSTYNA I JEJ BANDA

W zagrodzie Stokrotka porządku pilnuje dyrektorka, kura Krystyna. Żyje w zgodzie z wieloma zwierzętami, dlatego, gdy porwał ją lis, przyjaciele ruszyli z pomocą.

I zaczęła się zacięta walka 🙂

 

OTWIERAMY SKLEPIK

Ela, Hela i Mela, kumpelki z placu zabaw, postawiły otworzyć sklepik. Ich ‘Kolorowy dom towarowy’ był całkiem profesjonalny i dobrze prosperował, dopóki ich koledzy, Darek, Marek i Jarek, nie otworzyli konkurencyjnego sklepu.

Na szczęście dziewczynki już miały pomysł na kolejny biznes 🙂

 

AKIKO I HELENKA

Helenka jest jedynym dzieckiem w całym budynku, dlatego czasem trochę się nudzi. Wszystko zmienia się, gdy do jej kamienicy wprowadza się Akiko z rodzicami.

Dziewczynka przyleciała z Japonii i, co najważniejsze, jest w wieku Helenki, więc dziewczynki od razu się zaprzyjaźniają. 

 

NASZA PANI SUPERMENKA

Gdy nowa nauczycielka staje na głowie, strzela z kuszy, gra na mandolinie i każe myć się w strumieniu, jednego można być pewnym – nie będzie nudy 🙂

Kategoria wiekowa: 5+

Format: 145 x 185

Autorzy: Wojciech Widłak (Marta i skarby), Justyna Bendarek (Kura Krystyna i jej banda), Rafał Witek (Otwieramy sklepik), Katarzyna Kozłowska (Akiko i Helenka), Ewa Nowak (Nasza pani supermenka)

Ilustracje: Ewa Poklewska – Koziełło (Marta i skarby), Tomek Kozłowski (Kura Krystyna i jej banda), Olka Grzegorka (Otwieramy sklepik), Agnieszka Żelewska (Akiko i Helenka), Zofia Różycka (Nasza pani supermenka)

Liczba stron: 32 (poziom 1), 48 (poziom 2), 64 (poziom 3)

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Harper Collins

2 thoughts on “Seria Czytam sobie: Marta i skarby / Kura Krystyna i jej banda / Otwieramy sklepik / Akiko i Helenka / Nasza pani supermenka

  1. Szkolnik superdziewczyny jest również świetną pozycją na początek przygody z planowaniem! Idealny na każdy tydzień z wyszczególnieniem ważnych dat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *