Seria Wydarzyło się naprawdę: Ronaldinho. Czarodziej piłki nożnej

Legenda sportu

Z serii Wydarzyło się naprawdę pokazywałam Wam już dwie książki, o Kylianie Mbappe i Virgilu Van Dijk.

I tak jak tamte nazwiska poznałam dopiero dzięki serii, to nazwisko Ronaldinho bardzo dobrze znam, ponieważ to piłkarz ‘mojego pokolenia’ 🙂

 

Wiele razy widziałam jak gra, ale właściwie nie wiedziałam o nim nic poza tym, że pochodzi z Brazylii. A jego biografia jest wyjątkowo ciekawa.

 

Młody Ronnie od małego wykazywał ogromny talent (zresztą jego ojciec i brat też grali w piłkę nożną). Już jako młody zawodnik odnosił ogromne sukcesy, przenosił się do coraz lepszych klubów i zbierał wszystkie dostępne nagrody, ale równocześnie prowadził bardzo imprezowy styl życia.

To właśnie to było często powodem spięć między nim a trenerami i powodowało, że piłkarz musiał się przenosić do kolejnego klubu.

Dla niego jednak zabawa była zawsze równie ważna, jak gra, co odbijało się na jego formie i powodowało, że coraz rzadziej wychodził na murawę.

Zresztą, nawet gdy wylądował w więzieniu i w areszcie domowy nie stracił humoru i dalej dobrze się bawił. To jest w ogóle bardzo zabawna historia, o której koniecznie doczytajcie 🙂

 

 

Jeśli Wasze dzieci interesują się piłką nożną, to na pewno wiedzą kim jest Ronaldinho, a jeśli chcą dowiedzieć się o nim czegoś więcej, koniecznie pokażcie im tę książkę.

Jest fajnie napisana, pełna ciekawostek i wielu ważnych nazwisk, dat i wydarzeń.

 

Polecam 🙂

 

 

P.S. Tutaj znajdziecie stronę dedykowaną książce 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Format: 140 x 205

Autorzy: Yvette Żółtowska – Darska, Jacek Sarzało

Liczba stron: 192

Rok wydania 2022

Wydawnictwo SQN1 thought on “Seria Wydarzyło się naprawdę: Ronaldinho. Czarodziej piłki nożnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *