Siostrzyczka / Tej nocy Miś chce być duży

Dwa ważne tematy

Lubię książki, w których dzieci mogą się utożsamiać z bohaterami. Takie, które opisują sytuacje, w których maluchy mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania. Takie, które pomagają uporać się z różnymi lękami i obawami.  

Dwie najnowsze książki Ulfa Starka właśnie takie są. 

 

Poruszają dwa ważne tematy – nowe rodzeństwo i nocne lęki.

 

Książki mają mało tekstu, ciekawe ilustracje i są bardzo ładnie wydane. To dwie wartościowe książki poruszające ważne tematy.

 

Polecam serdecznie. 

 

SIOSTRZYCZKA

W życiu pewnego chłopca pojawiła się młodsza siostra.

Jeszcze niedawno była piłką w brzuchu mamy, a teraz chłopiec stał się starszym bratem i musi nauczyć się z nią porozumiewać.

Początkowo nie jest łatwo. Siostra mało umie, głównie śpi, je i robi kupkę. Ale jak na starszego brata przystało, metodą prób i błędów, chłopiec zaczyna rozumieć potrzeby siostry i staje się jej najlepszym opiekunem 🙂

Siostrzyczka to ciepła i dowcipna książka opisująca moment pojawienia się młodszego rodzeństwa. Początkowo jest ciężko, ale po pewnym czasie wszystko zaczyna się układać 🙂

To świetna pozycja dla dzieci, które wkrótce będą miały młodsze rodzeństwo. 

Polecam 🙂

 

TEJ NOCY MIŚ CHCE BYĆ DUŻY

Tej nocy Miś oświadczył, że chce spać sam.

Chłopiec odłożył do na półkę, ale w środku nocy Miś zmienił zdanie, zaczął się bać ciemności i dziwnych dźwięków, chciał wrócić do łóżka chłopca.

Przez Misia chłopiec także nie mógł zasnąć. Na szczęście w kuchni nadal siedział tata, który zabrał ich na wycieczkę, po której i Miś i chłopiec szybko zasnęli.

Tej nocy Miś chce być duży to ciekawa książka o problemach z zasypianiem i nocnych lękach. Historia jest prosta, ale też pomysłowa, ciepła i wciągająca, a także bardzo ciekawie zilustrowana. 

Polecam 🙂

Kategoria wiekowa: 2+

Autor: Ulf Stark

Ilustracje: Charlotte Ramel

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska

Liczba stron: 28

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Zakamarki

1 thought on “Siostrzyczka / Tej nocy Miś chce być duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *