Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie

Problem każdego z nas

To książka o problemie, który dotyczy każdego z nas. W końcu każdy generuje śmieci, a te są już wszędzie i teraz nie możemy sobie z nimi poradzić. Ludzie zaśmiecili lądy, wody i przestrzeń kosmiczną. 

 

Autorka zabrała wszystkie informacje dotyczące odpadów i napisała o tym książkę. Wyszła z tego bardzo ciekawa i pouczająca lektura 🙂

 

W książce przeczytamy o potrzebie segregacji odpadów, o oczyszczalniach, kompostownikach, o tym, co można ponownie przetworzyć, jak tworzy się wysypiska czy jak możemy ograniczyć zużycie plastiku.

 

Autorka zwraca uwagę na to, że kiedyś ludzie naprawiali rzeczy, teraz zwykle kupują nowe.

 

Zdradza patenty wielu ludzi na walkę z marnotrawstwem, zachęca do ponownego wykorzystywania przedmiotów i przede wszystkim, pokazuje skalę problemu.

 

 

 

To bardzo pomysłowa książka uświadamiająca jak dużym utrapieniem na świecie są śmieci.

 

W ciekawy sposób opisuje problem, pokazuje skutki wielu nieprzemyślanych działań człowieka i różne możliwości poprawienia tego stanu rzeczy. 

 

Książka jest ciekawa, wartościowa i świetnie zilustrowana. 

 

To jedna z pozycji, z których wyniesiemy dużo dobrego, poszerza horyzonty i mobilizuje do wprowadzenia zmian w życiu 🙂

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Autorka: Gerda Raidt

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Babaryba


5 thoughts on “Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie

  1. Super! Kolejna książka, którą będę chciała kupić dzieciom. Dobrze, że są takie książki, bo oprócz tego, że edukujemy dzieci w zakresie ekologii, to może się uda, że książkę przeczytają dziecku rodzice/dziadkowie/ciocie/wujkowie, którzy nie zwracają uwagę na np. segregowanie odpadów i może sami dostrzegą błąd w swoim postępowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *