Świat bez tajemnic. Encyklopedia gospodarstwo

Życie na wsi

Kojarzycie serię Świat bez tajemnic? Wyszło już kilka książek (o transporcie, dinozaurach, ludzkim ciele, przyrodzie i encyklopedia dla najmłodszych).

Najnowszy tytuł jest o życiu w gospodarstwie.

 

Książka została podzielona na sześć rozdziałów (‘Gospodarstwo i okolice’, ‘Hodowla zwierząt’, ‘Produkty zwierzęce’, ‘Uprawy’, ‘Plony’ i ‘Inne gospodarstwa’ – to jest w ogóle bardzo ciekawy rozdział, znajdziemy tam informacje o uprawach w różnych częściach świata, na przykład kakao i ryżu).

 

Każdy rozdział zawiera sporo informacji o życiu na wsi, ale oprócz ‘podstaw’ znajdziemy tu naprawdę wiele ciekawostek, na przykład gospodarstwa wyspecjalizowane i edukacyjne, kooperatywy sąsiedzkie, maszyny rolnicze (w tym te najnowocześniejsze), albo dziwne hodowle (np. ślimaków).

Informacje jak powstaje cukier, oleje, miód czy ubrania.

Są tu uprawy szklarniowe i gruntowe, BIO warzywa, informacje o pracach w gospodarstwie w różnych porach roku i wiele więcej.

 

 

Książka jest ładnie zilustrowana, rozdziały mają mało tekstu, są przejrzyste i ciekawie napisane. 

 

Dodatkową atrakcją w książce są części ‘Baw się’, w której dzieci znajdą różne zagadki i ‘Czy wiesz, że…’ z dodatkowymi ciekawostkami. 

 

Jeśli szukacie książki związanej z życiem na wsi, to tę Wam polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Redakcja wydania oryginalnego: Cecile Jugla

Tłumaczenie: Maria Zawanowska

Liczba stron: 94

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Olesiejuk


2 thoughts on “Świat bez tajemnic. Encyklopedia gospodarstwo

  1. Muszę zapisać ten tytuł- będzie w sam raz na prezent dla małego wielbiciela zwierząt gospodarskich, traktorów i ogólnie- życia na wsi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *