Świat gór

Magia gór

Książki o górach darzę szczególną miłością, a Świat gór to jedna z najładniejszych i najciekawszych górskich książek, jakie czytałam. Ma piękne i bardzo klimatyczne ilustracje w pięknej kolorystyce i wartościową treść.

 

Autor napisał książkę z odpowiedziami na pytania, jakie zadawał, gdy był młody i pierwszy raz zobaczył góry (jak powstają? z czego są? kto tam mieszka?), ale na tym nie poprzestał. Stworzył książkę popularnonaukową, która przybliża fascynujący świat gór, rozbudza zainteresowania i udowadnia, że góry mają w sobie coś magicznego.

 

Są w niej opisane najważniejsze góry na wszystkich kontynentach, zwierzęta żyjące w górach i górska roślinność, ale też zdobywcy szczytów, rodzaje wspinaczek, sprzęt potrzebny do wyprawy w góry, jaskinie, wodospady, wierzenia związane z górami i nawet rzeźby wykute w górach. I wiele więcej.

 

 

Dostaliśmy książkę pełną ciekawych i przydatnych informacji i różnych ciekawostek (na przykład taką, że góry na Ziemi nie mogą być wyższe niż 9 km).

Nie ma w niej dużo tekstu, tylko najważniejsze fakty, piękne ilustracje i wiele różnych infografik.

 

Jestem przekonana, że Świat gór każdego zachwyci i każdy dowie się z niej czegoś nowego. To piękna książka, którą warto mieć na półce.

 

Serdecznie Wam ją polecam 🙂

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Kropka

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Format: 237 x 280

Autor: Dieter Braun

Tłumaczenie: Agnieszka Hofmann

Liczba stron: 96

Rok wydania 2022

Wydawnictwo KropkaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *