Szafa

Spełnione marzenie

Magdalena Michalak zabiera nas w podróż. Podróż ta pozwoli nam na uporządkowanie emocji, które zgromadziliśmy podczas całego dnia, uspokojenie się i spokojne zaśnięcie.

Podróż odbędzie się do wnętrza magicznej Szafy. Autorka stworzyła ją dla córki, a później zdecydowała się na podzielenie nią z innymi.

 

Szafa składa się z kilku elementów – mamy książkę, audiobook i tekturową szafę.

Książkę można czytać samemu lub komuś, można też odsłuchać jej treść, autorka ma miły, spokojny i kojący głos, którego słuchanie jest ogromną przyjemnością. W książce zwraca się bezpośrednio do czytelnika, a znajdziemy w niej także wiele porad dla rodziców i ciekawych informacji.

A o co chodzi z tekturową szafą? Jest bardzo ważna. W środku znajduje się pięć szuflad, a każda skrywa w sobie coś innego. Podczas słuchania tekstu po kolei będziemy otwierali kolejne szuflady i wykonywali polecenia autorki. Nie jest to nic trudnego, to czynności, które pomogą nam się wyciszyć po całym dniu, zapomnieć o troskach i problemach i spokojnie zasnąć. Dzieci na pewno się nią zachwycą! Trzymanie jej w dłoniach, wysuwanie kolejnych szuflad i zaglądanie do ich środka sprawi, że podróż do jej wnętrza będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza.

 

Autorka w swoim projekcie zwraca dużą uwagę na odpowiednie oddychanie, zrelaksowanie i odprężenie. Z wykształcenia jest pedagogiem, neurologopedką i trenerką emisji głosu więc doskonale wie, o czym pisze.

Całość zachwyca! Książka jest pięknie zilustrowana, szafa jest duża, tekturowa i bardzo porządnie wykonana. Można ją dotykać, otwierać i wysuwać szuflady.

Szafa została stworzona i wydana przez autorkę. To jej spełnione marzenie. Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ Szafa jest wspaniałym i genialnym narzędziem pomagającym się wyciszyć i zasnąć.

Nie jest to ‘antidotum na bezsenność’, jak pisze autorka (chociaż tak właśnie działa 🙂 ), ale dodatek do wieczornych rytuałów.

Skupienie się na słuchaniu treści, wykonywanie poleceń i koncentrowanie się na kolejnych etapach pomaga ‘zrzucić’ z siebie cały stres, rozluźnić i uspokoić.

Ponieważ autorka sama wydała książkę, zajmuje się także jej wysyłką. Każdą paczkę pięknie pakuje i, jeśli ktoś sobie tego życzy, dodaje dedykację. Do książki dołącza przepiękne zakładki. Warto wspierać takie projekty, Szafa jest wyjątkowa i naprawdę wyróżnia się spośród wielu innych pozycji na rynku.

Szafa jest odpowiednia i dla dzieci i dla dorosłych, dla każdego, kto zechce wyruszyć do jej wnętrza.

Ja ją bardzo polecam, moim zdaniem jest niesamowita. I naprawdę pomaga.

 

 

P.S. Z każdego sprzedanego kompletu autorka przekazuje 1 zł na SOS Wioski Dziecięce.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autorka: Magdalena Michalak

Ilustracje: Aleksandra Ćmiechowska

Liczba stron: 36

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Mowosfera

Książkę można kupić na blogu autorki – www.mowosfera.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *