The day the Crayons quit

Kredki mają dość!

Pewnego dnia Duncan otrzymał listy od nietypowych nadawców. Napisały do niego jego kredki. Miały już dość tego, jak chłopiec je traktował i postanowiły odejść. A co im przeszkadzało?

Czerwona kredka skarżyła się na przepracowanie. Duncan używał jej najczęściej. Nie dawał jej odetchnąć nawet w święta! Święty Mikołaj, serduszka w Walentynki – wszystko jest czerwone.

Biała kredka była używana tylko do malowania śniegu i innych białych powierzchni, przez co w ogóle jej nie widać!

Żółta kredka kłóciła się z pomarańczową, która z nich powinna być używana do kolorowania słońca. Obie w końcu nadają się do tego wyśmienicie.

Różowa kredka nawet raz nie została użyta, ponieważ chłopiec myśli, że jest ‘dziewczyńskim’ kolorem. A chciałaby się wykazać.

Kredki miały rację i Duncan postanowił zmienić swoje podejście do kolorowania. Stworzył piękny, kolorowy rysunek, w którym kolory dostały całkowicie nowe zadania 🙂

 

The day the Crayons quit to mądra i zabawna książka. Uzmysławia, jak bardzo jesteśmy zamknięci w pewnych ramach i standardach i jak trudno jest z nich wyjść. A przecież zwierzęta mogą przybrać dowolny kolor, księżniczki nie muszą być różowe, a krokodyle zielone. Wszystko zależy od kreatywności i wyobraźni kolorującego.

Warto uzmysławiać dzieciom, że mogą ‘wyjść za linię’, że mogą używać dowolnych kolorów i malować tak, jak by chciały, a nie tak, jak ‘powinny’. Rozwijajmy ich kreatywność i pobudzajmy do twórczego myślenia.

Książka jest pięknie zilustrowana, listy są zabawne i pomysłowe. Świetnym pomysłem są także zdjęcia w środku książki.

To mądra, zabawna i rozwijająca książka, którą dzieci na pewno pokochają.

Polecam 🙂

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Drew Daywalt

Ilustracje: Oliver Jeffers

Liczba stron: 36

Rok wydania: 2014

Wydawnictwo Harper Collins


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *