The Marvellers. Cudmistrzowie. Tom 1

Nowa uczennica

Ella była pierwszą zaklinaczką, która otrzymała list ze słynnej szkoły Arcanum, w której do tej pory mogli uczyć się jedynie cudmistrzowie. To ogromne wyróżnienie i zmiana nie tylko dla dziewczynki, ale także dla całej społeczności zaklinaczy.

Do tej pory żaden zaklinacz nie został cudmistrzem.

 

Ella wprost nie mogła uwierzyć w swoje szczęście i nie mogła doczekać się wyjazdu. Wszystko ją ciekawiło, chętnie się uczyła i była bardzo ciekawa, do jakiej Klasy Cudu trafi.

Na miejscu okazało się jednak, że nie wszyscy są zadowoleni z tych zmian, wiele osób wolałoby, aby zaklinacze nadal żyli wśród feweli, czyli zwykłych ludzi. Uczniowie odnoszą się do niej z rezerwą, dostaje nawet pogróżki.

Na szczęście znalazła przyjaciół, Jasona i Brigit, a także sojusznika wśród jednego z nauczycieli. Masterji Thakur chciał jej pomóc w odkryciu prawdy o historii szkoły, ale nagle zniknął.

Z więzienia uciekła także niebezpieczna przestępczyni, a winą za to zostali obarczeni zaklinacze. Jakby tego było mało, Ellę czekała komisja dyscyplinarna, za coś, czego nie zrobiła.

Dzieci postanowiły same odnaleźć nauczyciela, ale nie spodziewały się tego, co odkryły.

 

 

 

Bardzo lubię książki, w których mamy wykreowany świat pełen magicznych przedmiotów, stworzeń i zaklęć, taki, w którym co, to niemożliwe jest możliwe.

 

Myślę, że ta seria będzie godnym następcą Harrego Pottera. Wiele elementów jest tu wspólnych (szkoła, magia, trójka przyjaciół), ale wiele jest nowych i ‘innych’.

Bardzo dużo pomysłów autorki przypadło mi do gustu, stworzyła dwie bardzo ciekawe społeczności, różnice i podobieństwa między nimi są fascynujące.

 

To książka, która wciąga na długie godziny i trzyma w napięciu do samego końca.

Serdecznie polecam i czekam z niecierpliwością na kolejne tomy 🙂

 

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Wilga

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Format: 142 x 202

Tekst: Dhonielle Clayton

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Liczba stron: 432

Rok wydania 2023

Wydawnictwo WilgaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *