Tola na wsi / Jesień Toli

Przygody Toli

Znacie Tolę? Do tej pory powstało 5 książek z jej przygodami: Lato Toli, Jesień Toli, Zima Toli, Wiosna Toli i wakacyjna część, Tola na wsi. Dziś pokażę Wam dwie z nich 🙂

 

Tola ma cztery lata i jest ciekawą świata dziewczynką. Opowiadania z jej udziałem są ciepłe, klimatyczne i pięknie zilustrowane.

 

To książki pełne ciekawych zdarzeń, pozytywnych bohaterów i rodzinnej atmosfery.

 

To także lektura dla całej rodziny, można je czytać niezależnie od pory roku.

 

Składają się z kilku rozdziałów, mają sporo tekstu i można do nich wracać bez końca.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

TOLA NA WSI

W tej części Tola wraz z rodzicami spędza wakacje na wsi, w gospodarstwie Róży i Tomasza, tym samym, do którego przyjeżdżała mama dziewczynki, gdy była mała.

Tolę zachwyca dosłownie wszystko: zwierzęta, krajobrazy i ludzie. Spędza czas bawiąc się na dworze, kąpiąc się w jeziorze i spacerując. Pomogła upiec chleb na zakwasie, była w prawdziwej remisie strażackiej i pokonała lęk przed skokiem do wody.

To część pełna słońca i cudownego klimatu wakacji na wsi. W środku znajdziemy 5 ciekawych opowiadań przypominających, jak piękna jest polska wieś, i pokazujących, jak dobrze można się tam bawić.

Autorka sprawiła, że aż chce się wszystko rzucić i jechać na wieś 🙂

 

JESIEŃ TOLI

Ta część ma cudowny, jesienny klimat. Opowiadania są ciepłe i pełne rodzinnej atmosfery.

Tola robi ludziki z kasztanów, je zupę z dyni, pomaga piec pierniki, buduje karmnik dla ptaków i cieszy się ze wszystkich jesiennych zmian za oknem.

Do rodziny Toli dołączył także nowy członek, na którego Tola bardzo czekała. Mikołaj jest jeszcze malutki, ale niedługo na pewno będzie świetnym kompanem do zabaw 🙂

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Anna Włodarkiewicz

Ilustracje: Ola Krzanowska

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2018 (Jesień Toli), 2019 (Tola na wsi)

Wydawnictwo Zielona Sowa

2 thoughts on “Tola na wsi / Jesień Toli

  1. Właśnie wczoraj wróciliśmy z biblioteki z Tolą 🙂 co prawda my wypożyczyliśmy “Zimę Toli” i “Wiosnę Toli” (tylko te były akurat dostępne), ale już nie mogę się doczekać, jak się za nie zabierzemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *