Tosia czeka na braciszka

Nowa sytuacja

W książce poznamy obawy i uczucia dzieci związane z narodzinami rodzeństwa.

 

Tosia jest bardzo ciekawa braciszka, ale jednocześnie nie chce się z nim dzielić zabawkami i jest jej smutno, ponieważ mama ma dla niej mniej czasu. Równocześnie cieszy się, że spędza więcej czasu z tatą, może wybierać wyprawkę dla braciszka i nie może się doczekać jego narodzin.

Gdy brat się urodził, była szczęśliwa, ale także zła, gdy członkowie rodziny interesowali się tylko jej braciszkiem i smutna, gdy rodzice mieli dla niej mniej czasu.

To tylko niektóre emocje, które towarzyszyły Tosi. Informacja o nowym członku rodziny może cieszyć i jednocześnie przerażać, dlatego bardzo ważne jest, aby rozwiać wszystkie obawy dzieci.

 

To bardzo dobra pozycja dla rodzin, które spodziewają się kolejnego dziecka. Książka jest przygotowana już dla najmłodszych dzieci – ma ładne ilustracje, twarde strony i zaokrąglone rogi.

 

Tosia czeka na braciszka to książka, która pomoże i dzieciom i rodzicom.

Dzieciom z oswojeniem emocji towarzyszącym narodzinom rodzeństwa, a rodzicom ze zrozumieniem obaw swoich dzieci.

Polecam 🙂

 

 

 

Kategoria wiekowa: 2+

Autorka: Natalia Minge

Ilustracje: Anna Łazowska

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 thought on “Tosia czeka na braciszka

  1. Żałuję, że nie było tej książki, gdy urodził się nam synek. Siostrzana zazdrość pojawiła się pomimo tego, że córka bardzo kochała i cieszyła się z narodzin braciszka.. Myślę, że gdyby “miała” koło siebie Tosię to byłoby jej łatwiej przejść przez ten początkowy trudny okres. Po lekturze- my rodzice lepiej zrozumielibyśmy córkę, a ona nas :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *