Traktory małe kompendium

Niezastąpione traktory

Czekałam na taką książkę!

Mojego syna od zawsze interesowały traktory, niestety nie ma na ich temat wielu książek, a na pewno nie ma takiej, jak ta.

 

Z kompendium dowiemy się najważniejszych rzeczy o traktorach i innych maszynach rolniczych, a także poznamy wiele interesujących ciekawostek (jak na przykład tę o zawodach w oraniu pola 🙂 ).

 

Pierwsze traktory i ich budowa to tylko początek książki.

Później przeczytamy o glebogryzarce, siewniku, przetrząsaczu karuzelowym, owijarce (to szczególnie ciekawiło Janka, ponieważ te duże białe bele stały się poniekąd elementem krajobrazu), przyczepie zbierającej, wozie paszowym, koparkoładowarce, nawet o traktorach przyszłości.

 

Każda maszyna została krótko, przystępnie i fachowo opisana, ale tak, by nie zanudzić i nie przytłoczyć ilością szczegółów technicznych.

 

To , co od razu rzuca się w oczy to piękne i realistyczne ilustracje. Cieszę się, że wyglądają właśnie tak, bardzo miło się na nie patrzy. 

 

 

 

 

Książka uczy i rozwija zainteresowania, ale także pokazuje, jak ważną rolę w życiu rolników (i nie tylko) pełnią traktory i inne maszyny.

 

Myślę, że będzie interesująca zarówno dla pasjonatów maszyn rolniczych, jak i dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć codzienność mieszkańców wsi.

 

Mali fani i małe fanki traktorów na pewno będą zadowoleni, myślę, że oni również czekali na tę książkę 🙂

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Babaryba

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Format: 225 x 225

Tekst: Lucie Hášová Truhelková

Ilustracje: Martin Sodomka

Tłumaczenie: Martyna M. Lemańczyk

Liczba stron: 44

Rok wydania 2024

Wydawnictwo BabarybaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *