Uczucia – Konkurs

KONKURS ZAKOŃCZONY

W konkursie możecie wygrać książkę Uczucia, której recenzję przeczytacie we wcześniejszym poście 🙂

Aby wziąć w nim udział, napiszcie jakie uczucie jest Waszym ulubionym i dlaczego 🙂
Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach pod tym postem (do 15.09.18 włącznie)

16 września (chyba, że z jakiegoś powodu wtedy nie dam rady, to w najbliższym możliwym terminie) wybiorę jedną odpowiedź i do niej poleci książka 🙂

Zapraszam do zabawy 🙂

P.S. Będzie mi bardzo miło jeśli polubicie Małych Czytelników na Facebooku i Instagramie 🙂

19 thoughts on “Uczucia – Konkurs

 1. Moim ulubionym uczuciem jest miłość! Miłość wiąże się z takimi uczuciami jak radość i szczęście. Sprawia, że jesteśmy lepsi, bije od nas dobro. Miłość można dzielić a to sprawia, że jest jej coraz więcej. Jest też nieskończona i występuje w wielu formach. To najpiękniejsze uczucie na świecie.

 2. Naszym ulubionym uczuciem jest szczęście. To ono sprawia, że każdego dnia na naszej twarzy pojawia się uśmiech, a śmiech to samo zdrowie. Pozytywna dawka energii na cały dzień.Dzięki niemu czujemy się spełnione. Towarzysząca temu zjawisku euforia napawa nas optymizmem i pozwala przezwyciężyć trudy dnia codziennego.

 3. najbardziej lubię uczucie odwagi. z reguły jestem strachliwa i czasem rezygnuję ze zrobienia czegoś z powodu lęku, więc przezwyciężanie go, znalezienie w sobie siły jest dla mnie za każdym razem super doświadczeniem.

 4. Odkąd zostałam mamą, moja lista ulubionych uczuć zdecydowanie wzrosła, a niektóre dopiero wtedy poznałam Stale przepełnia mnie nieskończona miłość, więc o niej nie będę pisać, ale uczucie dumy (matczynej dumy) jest niesamowite, bo chce mi się płakać (ze szczęścia) i śmiać jednocześnie, za każdym razem gdy mój maluch odkryje coś nowego, lub nabędzie nową umiejętność Pozdrawiam!

 5. Wybrałabym odwagę, dzięki niej człowiek pokonuje swoje słabości i smutki oraz spełnia marzenia. Odwaga sprawia,że jest się szczęśliwym, spełnionym, kochanym, dumnym i pewnym siebie. Odwaga tworzy lawinę uczuć.

 6. Moim ulubionym uczuciem jest ZAUFANIE 🙂 dopóki nie miałam dziecka nie doceniałam go, każde wydawało mi się ważniejsze… Z pojawieniem się mojej córki wszystko się jednak zmieniło. Cały świat wywrócił się do góry nogami łącznie z priorytetami! Dopiero wtedy odkryłam jak mocno i bezgranicznie można zaufać – dziecko jest bezbronne, ale ufa pomimo wszystko – tak jak nie ufa się później już nigdy… Dlatego tak bardzo to uczucie cenię -w nim kryje się po prostu sens bycia mamą ♥♥♥

 7. Moje ulubione uczucie dotyka mnie, gdy wieczorem syn zasypia w moich ramionach. Gdy spokojnie i miarowo oddycha wtulony w moją pierś a rączką obejmuje mój palec wskazujący. To takie uczucie szczęścia z nutą goryczki (och, to usypianie czasem trwa i godzinę, czuję to już w lędźwiach), ale zdecydowanie z przebijającą nutą miłości. Czasem pojawia się myśl “uff, nareszcie!”. Ale zawsze, ale to zawsze pojawia się inna: “jak dobrze, że Ciebie mam”. Nie oddałabym tych chwil za nic innego. Tak, to jest moje ulubione uczucie. Uczucie spełnienia.

 8. Miłość, przyjaźń, spokój to przyjemne uczucia ale złość czy gniew budzą już niemile skojarzenia. I właśnie te uczucia lubię najbardziej. Kiedy mój mały synek pokazuje swoją złość, czekam cierpliwie aż pokaże ją do końca, aż zobaczę ulgę na jego twarzy. Choć jest malutki, raptem 10,5 miesiąca to emocje potrafi już pokazywać. Uczy się ich, poznaje siebie. A niech mu tylko zabawka odjedzie za daleko to już krzyczy, pokazuje swoją złość. Złość to normalne uczucie, jak każde inne tylko trudniejsze do zapanowania nad sobą i szlifujące charakteru. Niesamowicie potrzebne do komunikacji z drugim człowiekiem, rywalizacji, odwagi i walki o własne dobro, o potrzeby. Trzeba nauczyć siebie i dzieci radzić z uczuciem złości i nie tłumić jej, a rozmawiać o niej i rozwiązywać problemy.

  1. Książka poleci do Pani (Kasmatka) – gratuluję! 🙂 Bardzo proszę o podesłanie adresu do wysyłki (na FB lub maliczytelnicy@gmail.com).
   Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, były wspaniałe, mądre i wzruszajace. Miałam ogromny problem z wyborem jednej 🙁
   Pozdrawiam i niedługo postaram się przygotować kolejny konkurs 🙂

 9. Moim ulubionym (jednym z wielu 🙂 ) jest spokój.
  Taki spokój, który ogarnia całego człowieka i czuje się to całym sobą i jest w środku.
  Wtedy każde inne uczucie smakuje lepiej i mocniej.
  Miłość jakby bardziej czerwona, radość jakby bardziej szalona, a złość jakaś bardziej konkretna i do zrozumienia.

 10. RADOŚĆ.. To uczucie odkąd pojawiła się na świecie nasza córeczka. Wnosi tyle radości w nasze codzienne życie że z przyjemnością odkrywamy każdy dzień na nowo. To całkowite spełnienie szczęścia w zabawie w pokonywaniu trudności w poznawaniu nowych żeczy czy też w nauce i osiąganiu nowych umiejętności. Patrząc na córkę jestem pełna radości i pragnę dla niej tego samego.. Radości. Taka książka o uczuciach będzie doskonała pomocą do poznawania głębokich uczuć naszego dziecka.

 11. Moim ulubionym uczuciem jest odwaga. Może dlatego, że niejednokrotnie bardzo mi jej brakowało, teraz doceniam ja bardziej. Wiem, jak ważna jest w życiu, ile może dać szczęścia i satysfakcji. Jak wielki wpływ ma na to, kim jesteśmy i kim sie staniemy. Od odwagi wszystko się zaczyna, to ona jest często przed miłością i szczęściem, do których to każdy z nas dąży. Ona sprawia, że poznajemy świat, ludzi i realizujemy marzenia.

 12. Moim ulubionym uczuciem jest błogość. To uczucie dla mnie jest mixem uczuć, które bajbardziej lubię. Błogość dla mnie jest wtedy, gdy miłość miesza się z poczuciem bezpieczeństwa, gdy wypełnia mnie spokój dnia dzisiejszego, gdy czuje szczęście z tego kto i co mnie otacza. Gdy na ustach rysuje się uśmiech, a w sercu uczucie, że jestem szczęściarą i nie potrzebuje nic więcej. Kocham to uczucie❤

 13. Moim ulubionym uczuciem jest błogość. To uczucie dla mnie jest mixem uczuć, które bajbardziej lubię. Błogość dla mnie jest wtedy, gdy miłość miesza się z poczuciem bezpieczeństwa, gdy wypełnia mnie spokój dnia dzisiejszego, gdy czuje szczęście z tego kto i co mnie otacza. Gdy na ustach rysuje się uśmiech, a w sercu uczucie, że jestem szczęściarą i nie potrzebuje nic więcej. Kocham to uczucie

 14. Witam Pani Karolino,

  Naszym ulubionym rodzinnym uczuciem jest RADOŚĆ.
  Kiedy rano wstaniemy radośnie i z uśmiechem przytulamy się.
  Radośnie i z uśmiechem idziemy do przedszkola. RADOŚĆ daję nam poczucie szczęścia,bezpieczeństwa. Cieszy mnie to jak dwójka moich urwisow biega radośnie z szczęściem wypisanym na twarzy z powodu różnych rzeczy. RADOŚĆ to cecha która dziecko ma wbite od maleńkiego. Pozdrawiamy!

 15. Ja lubię się wzruszać. Wzruszyłam się dwa razy przy narodzinach moich synków. Wzruszam się za każdym razem kiedy starszy mówi, że mnie kocha najbardziej na świecie, że jestem jego najukochańszą mamusią. Łezka mi się kręci w oku kiedy młodszy mówi po swojemu: Kokam. Wzruszam się za każdym razem kiedy patrzę jak z każdym dniem potrafią zrobić coś nowego. Wzruszenie nie raz odbiera nam mowę. Jest bardzo pozytywnym uczuciem i pozwala nam zapamiętać najpiękniejsze chwile w naszym życiu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *