Wędrowne ptaki

Książka niezwykła

Do miasta przybyły wędrowne ptaki. Łukasz od razu je przywitał i szybko zaprzyjaźnił się z Pauliną. Zaczęli uczyć się swoich języków i poznawać kultury. Gdy nadeszła jesień Paulina miała odlecieć. Chciała zostać, ale w zimie, gdy ludzie nie mają jedzenia, nie są pozytywnie nastawieni do społeczności dziewczynki.

Łukasz słyszał o Pani Lorentz, która stworzyła wielkie gniazdo dla wędrownych ptaków. Może przyjmie więcej wędrownych ptaków?

 

Fenomenalna książka.

W piękny, metaforyczny sposób pokazuje, że warto pomagać, warto poznawać inne kultury i być ‘otwartym’. Nigdy nie wiadomo, po której stronie się znajdziemy.

To książka o odmienności, tolerancji, akceptacji i szacunku do drugiego człowieka, ale także przyjaźni, zrozumieniu i dobroci.

Książka jest zwięzła, ma mało tekstu i piękne ilustracje. Jest bardzo ładnie wydana.

To bardzo mądra i ważna książka z pięknym przekazem. Przeczytanie jej powinno być obowiązkowe, bardzo polecam.

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autor: Michael Roher

Tłumaczenie: Krystyna Bratkowska

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo Prószyński i S-ka


1 thought on “Wędrowne ptaki

  1. Teraz nasz z mężem mały czlowiek mieszka w brzuchu – ma 2,5 kg, obrasta tłuszczykiem i włosami, rozpoznaje głosy taty i mamy. A już za miesiąc, my z mężem wsiądziemy do samochodu, jak robiliśmy to juz 1000 razy i pojedziemy w strone centrum, a wrócimy juz we TRÓJKE. Wrócimy z naszym „nowym” człowiekiem, z którym nie będziemy się rozstawać jeszcze wiele-wiele lat. Temu maleństwu chce się podarować cały świat – najlepsze emocji, najszczęśliwsze wspomnienia, magiczne podróże oraz najciekawsze książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *