Wiąż, ile chcesz Albercie

Radość z poznawania nowych rzeczy

Dorastanie to wyjątkowy czas, co chwila uczymy się czegoś nowego, odkrywamy i poznajemy nowe rzeczy, wiele czynności robimy po raz pierwszy. Każdy, nawet najmniejszy sukces ogromnie cieszy. To wtedy uczymy się czytać, pisać czy jeździć na rowerze.

Inną, bardzo ważną umiejętnością, którą wtedy zdobywamy jest wiązanie.

W dorosłym życiu wykonujemy to automatycznie, zupełnie jakbyśmy urodzili się z tą zdolnością, zapominając jaką radość sprawiały pierwsze samodzielnie zawiązane buty czy kokarda.

 

Albert to pomysłowy i kreatywny pięciolatek, który właśnie zdobył tę umiejętność – nauczył się wiązać i już nie potrzebuje pomocy taty.

Ćwiczy cały czas, wykorzystując włóczkę dostępną w domu, przywiązując do siebie różne elementy i tworząc w ten sposób niespodziankę dla swoich przyjaciół – kolejkę linową.

Tata go w tym wspiera, pozwala mu wiązać co tylko chce, aż przewraca się o jeden ze sznurków 🙂

 

 

Książki o Albercie cieszą się powodzeniem już od ponad 40 lat! I nic dziwnego, przecież każdy przeżył coś podobnego. Dzieci pamiętają jaką radość sprawiło im pierwsze wiązanie bez pomocy dorosłych, a rodzice dumę gdy ich dzieci nauczyły się czegoś nowego, ale i zadowolenie, że odszedł jeden obowiązek 🙂

 

Podoba mi się jak w książce jest przedstawiony tata Alberta – przede wszystkim jest to tata, a nie mama. I to tata, który chodzi w fartuszku i gotuje obiad! 🙂

Jest dumny z syna, wspiera go w jego nowej pasji wiązania i pozwala mu ćwiczyć. Wykazuje się także ogromną cierpliwością pokonując kolejne przeszkody przygotowane przez syna i jego sznurki.

 

 

Wiąż, ile chcesz Albercie jest napisana prostym językiem dlatego będzie dobrą książeczką na pierwsze samodzielne czytanie (kolejna rzecz, którą kiedyś robiliśmy po raz pierwszy 🙂 ).

 

Książeczki o Albercie są mądre i zabawne, czytelnicy dorastają razem z bohaterem, po drodze przeżywając podobne przygody i rozterki. Autorka doskonale rozumie dzieci, ich emocje, potrzeby i pragnienia.

Albert jest jak każde dziecko: ciekawski, kreatywny, lubi pospać, czasem się czegoś boi lub jest na coś zły, a to wszystko sprawia, że dzieci mogą się z nim utożsamiać i czytanie o Albercie jest dla nich jeszcze bardziej emocjonujące.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka : Gunilla Bergström

Ilustracje : Gunilla Bergström

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska

Liczba stron: 32

Wydawnictwo Zakamarki

1 thought on “Wiąż, ile chcesz Albercie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *