Wiktor Lato, ilustrator

Talent i ciężka praca

Wiktor Lato, ilustrator to najnowsza część w serii Dociekliwcy. Pozostałe to Ada Bambini, naukowczyni, Rózia Rewelka, inżynierka, Ignaś Kotek, architekt i Zosia Iskierka, przyszła liderka.

 

Wiktor od zawsze chciał być pisarzem, uwielbiał rysować i marzył o stworzeniu własnej opowieści. Wiedział, że do tego musi się nauczyć czytać, ale przychodziło mu to z ogromnym trudem.

W szkole pozostawał w tyle za innymi dziećmi, literki były dla niego lasem, w którym wciąż się gubił. Gdy wciąż nie robił postępów, postanowił wtopić się w tłum, być tacy jak inni i się nie wyróżniać.

Aż nauczycielka poprosiła o napisanie krótkiego opowiadania. Wiktor pracował całą noc, ale nic nie napisał.

Gdy stanął przed klasą, był bardzo zestresowany, ale nagle zrozumiał, że swoją opowieść może opowiedzieć innym sposobem.

 

 

To historia o pasji, talencie i ciężkiej pracy, która pokazuje, że każdy potrzebuje zrozumienia i indywidualnego podejścia, że nawet jedna osoba może pomóc rozwinąć skrzydła lub odpowiednio pokierować.

 

Książka porusza temat dysleksji (w książce nawet użyto czcionki zaprojektowanej specjalnie dla osób z dysleksją), ale też szkoły, która tłumi indywidualność i niestandardowe podejście. Jestem przekonana, że jest wielu takich Wiktorów, których kreatywności i talentu przez to nigdy nie poznamy.

 

Bardzo się cieszę, że powstała taka książka.

To mądra, pokrzepiająca i dodająca skrzydeł historia. Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Format: 210 x 290

Tekst: Andrea Beaty

Ilustracje: David Roberts

Tłumaczenie: Łukasz Witczak

Liczba stron: 40

Rok wydania 2023

Wydawnictwo KinderkulkaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *