Xin chao! Wietnam dla dociekliwych

W podróży

Zakup całej serii ‘Świat dla dociekliwych’ mam w planach od dawna, a zbieranie zaczęłam od ostatniego tytułu i bardzo się z tego cieszę.

Mam ogromny sentyment do Wietnamu, to tam wybrałam się z mężem na pierwszą dłuższą podróż. I mimo że spędziliśmy tam sporo czasu, to wciąż mamy dużo do zwiedzenia i planujemy tam wrócić (teraz już z Jankiem 🙂 ).

 

A po lekturze Xin chao! to najchętniej już bym wróciła! 

 

Książka pełna jest informacji o historii, kulturze, tradycjach, obyczajach, języku i kuchni Wietnamu i Wietnamczyków. Wszystko jest bardzo ciekawie opisane i zilustrowane typowymi ‘wietnamskimi’ grafikami. 

 

Mimo że sporo czytałam o Wietnamie przed wyjazdem, to i tak dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy (na przykład, że mężczyźni nie przepuszczają kobiet w drzwiach, idą pierwsi, żeby obronić je w razie niebezpieczeństwa. Prawda, że to ma sens? 🙂 Albo że Wietnamczycy uważają sprzątanie ze stołu w obecności gości za niegrzeczne i dlatego wszystkie półmiski i talerze stoją na nim do samego końca).

 

 

To książka, którą warto przeczytać przed wyjazdem, ale zdecydowanie nie tylko wtedy. Pozwala poznać bliżej Wietnam i jego mieszkańców.

Przybliża nam ich kulturę i wyjaśnia wiele różnic. Jest wartościowa i ładnie wydana.

 

Polecam serdecznie.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Autorki: Ton Van Anh, Monika Utnik – Strugała

Ilustracje: Anna Kaźmierak

Liczba stron: 188

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Dwie Siostry


3 thoughts on “Xin chao! Wietnam dla dociekliwych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *