Z kajetu Kajetana. Pogromcy Pogora

W wirtualnym świecie

Kajetan na dziesiąte urodziny dostał stary kajet po dziadku, w którym postanowił spisywać  same ważne wydarzenia. To z tych zapisków poznajemy historię spotkania ze złośliwym Pogorem.

Chłopiec gra z przyjaciółmi w grę sieciową, w której czarny charakter, Pogor, sieje zniszczenie, a gracze muszą jak najszybciej naprawić to, co nabroił.

Pogor ma bujną wyobraźnię i gracze nie mogą narzekać na nudę. To na boisku szkolnym pojawiły się wszystko krowy z okolicy, które trzeba było oddać właścicielom, a to bus znalazł się na dachu budynku, to znowu na drzewie pojawiło się kilkadziesiąt kotów.

Gracze starali się go złapać, ale zawsze udawało mu się uciec. Po pewnym czasie Kajetan zauważył, że sceneria w grze przypomina miasto, w którym mieszka. Później stało się coś jeszcze dziwniejszego!

Pogor uwolnił się z gry i zaczął siać spustoszenie w jego miasteczku. Zaczęły się tam zdarzały się coraz to dziwniejsze sytuacje.

Strażacy zdejmowali koty z drzewa, rano samochody stały w innym miejscu, niż je zaparkowano, komuś zdemolowano płot itd.

Trzeba było działać.

Kajetan z przyjaciółmi obmyślili plan i wspólnie stawili czoło przeciwnikowi. Koniecznie sprawdźcie, jak skończyła się ta historia, od razu ostrzegam, że zakończenie zaskakuje 🙂

 

 

 

To świetna książka przygodowa, jest zabawna i zaskakująca, ale także porusza bardzo ważny temat.

 

Autorka w mądry sposób pokazuje, jak dużo czasu zajmuje dzieciom bycie ‘online’.

Nie mogąc oderwać się od tzw ekranów, nie mają czasu na nic innego, a książka subtelnie uświadamia im, jak wiele tracą, pomaga też docenić czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

To ciekawa i wartościowa książka, od której nie można się oderwać i którą warto pokazać dzieciom. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Kasia Keller

Ilustracje: Justyna Dybala

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Kocur Bury


1 thought on “Z kajetu Kajetana. Pogromcy Pogora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *