Zaczarowany świat Sary

Wyzwanie przyjęte

Znacie kanał na You Tube Zaczarowany świat Sary?

Znajdziecie tam zabawne i bardzo pomysłowe filmiki z Sarą i jej rodziną.

Dziewczynka często przygotowuje różne challenge, czyli wyzwania. Zwykle trwają 24 godziny, ale są też krótsze. Niektóre są łatwe, a niektóre stanowią niemałe wyzwanie 🙂

 

Teraz dziewczynka z pomocą mamy wydała swoją pierwszą książkę, zawierającą aż 52 różne challenge. Mają różne poziomy trudności i różny czas trwania.

Mamy tu na przykład takie fajne wyzwania jak ,Cały dzień w języku obcym’, 'Cały dzień z grami planszowymi’, 'Cały dzień z tworzeniem ozdób choinkowych’, 'Cały dzień uczenia się czegoś nowego’ czy 'Dzień innej kultury’.

Są tu jednak też takie wyzwania, których sobie za bardzo nie wyobrażam, jak 'Cały dzień mówienie z zatkanym nosem’ lub 'Kilka godzin z zasłoniętymi oczami’ (choć śmiechu pewnie będzie przy nich najwięcej 🙂 ).

Niektóre wyzwania mnie trochę dziwią, jak 'Cały dzień bez telefonu/ telewizji’ lub 'Cały dzień bez cukru’ (oba oznaczone są jako średnio trudne), ale możliwe, że nie znam aż tak dobrze współczesnych dzieci 😀

 

 

Te wyzwania to świetna zabawa, ale też czas spędzony z najbliższymi i rozwój. Zachęcają do aktywności i spędzania czasu na zewnątrz, próbowania nowych rzeczy, ale też uczą wytrwałości i cierpliwości. 

 

Książka jest fajnie wydana, wyzwania można modyfikować i zaznaczać, czy się udało 'zaliczyć’. Na końcu mamy też miejsce na własny challenge. 

 

Z tą książką dzieci (i nie tylko dzieci) czeka rok świetnej zabawy i prawdziwych wyzwań 🙂

 

 

 

Strona dedykowana książce

Kategoria wiekowa: 7+

Format: 165 x 235

Tekst: Julia i Sara Żyrackie

Liczba stron: 240 

Rok wydania 2021

Wydawnictwo SQN


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *