Żegnaj Skarpetko!

 Lekcja odpowiedzialności

Chłopiec miał królika,Skarpetkę, który nie za bardzo nadawał się do zabaw. Był gruby, niemrawy, nie potrafił grać w piłkę i nie odróżniał Indian od kowbojów. Chłopiec postanowił zostawić go w lesie i znaleźć sobie prawdziwych kolegów.

 

Okazało się, że to nie było takie łatwe. Skarpetka wcale nie chciał tam zostać. W końcu chłopiec przywiązał go włóczką do drzewa i szybko uciekł.

 

Już po chwili dopadły go wyrzuty sumienia i postanowił wrócić po królika. Tylko że jego już tam nie było!

 

Chłopiec ruszył na poszukiwania, a rozwiązanie zagadki znalazł w pewnej leśnej chatce.

 

Koniecznie sprawdźcie, jak skończyła się ta historia 🙂

 

 

 

Żegnaj Skarpetko! to wyjątkowa i niezwykle mądra książka. Przypomina, że zwierzęta to żywe stworzenia i biorąc jakieś pod opiekę, stajemy się za nie odpowiedzialni. Nie możemy się go pozbyć, gdy nam się znudzi lub czegoś nie potrafi.

 

Autor stworzył ciekawą i wciągającą historię, z pięknymi ilustracjami i zaskakującym zakończeniem.

 

To piękna historia o samotności i przyjaźni, ale także świetna lekcja odpowiedzialności.

 

Bardzo polecam.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Benjamin Chaud

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska

Liczba stron: 36

Rok wydania: 2015

Wydawnictwo Zakamarki


2 thoughts on “Żegnaj Skarpetko!

  1. Dzieci musimy uczyć odpowiedzialności już od najwcześniejszych lat życia, a takie świetne książki, jak ta, pomagają w przekazywaniu dzieciom wartości :). Bardzo ładne są również ilustracje- przyciągają wzrok 🙂

    My mamy chomika i dzieci wiedzą, że nie jest on zabawką tylko żywym stworzeniem, o które trzeba się troszczyć. Wiedzą, że codziennie muszą zmieniać mu wodę, dosypywać jedzenie, a także bawić się z nim, bo inaczej Harry będzie nieszczęśliwy. Raz w tygodniu pomagają mi też sprzątać jego klatkę. Moje dzieciaki marzą również o piesku, ale z posiasaniem go musimy się wstrzymać, bo piesek to jeszcze większa odpowiedzialność i uważam, że dzieci są za małe, żeby same sobie z nim poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *